جمعی از اعضای کمپین مطالبه آب شرب مطلوب مردم سنندج سه شنبه دوم آذر ماه ۱۴۰۰ از مجتمع تصفیه خانه آب شرب شهر سنندج شامل تصفیه خانه‌های ۱ و ۲ بازدید کردند.
کد خبر: ۱۰۱۱۳۲۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱ 23 November 2021
به گزارش تابناک کردستان، در این بازدید مدیرعامل شرکت آبفا کردستان توضیحاتی در خصوص فرآیند تصفیه آب و همچنین آخرین اقدامات صورت گرفته در این مجموعه برای ارتقای کیفی آب ارائه داد.
مهندس علیرضا تخت شاهی اظهار کرد: از همه متخصصان؛ کارشناسان؛ اهالی فن و صاحبنظران و سازمان‌های مردم نهاد درخواست داریم تا شرکت آبفا را در پیگیری پروژه تامین هرچه سریعتر آب باکیفیت برای مرکز استان یاری کنند.
وی با اشاره به اینکه اصلیترین ماموریت آبفا در حال حاضر ارتقای کیفیت آب شرب سنندج است، گفت: همانگونه که همگان می‌دانند تغذیه گرایی در سد قشلاق زمینه ساز ایحاد طعم و بو در آب شده است.
وی با یادآوری آغاز پروژه انتقال آب از سد آزاد به سد قشلاق و پس از آن شروع پروژه انتقال آب از سد آزاد به مجتمع تصفیه خانه آب شرب سنندج گفت: امیدواریم این پروژه که به مدیریت شرکت آب و نیرو انجام می‌شود با تامین اعتبار لازم هرچه سریعتر بهره برداری برسد.
مهندس تخت شاهی با اشاره به مطالبه گری شهروندان و سازمان‌های مردم نهاد در این خصوص و نقش آن در توجه بیشتر به اجرای پروژه تامین آب باکیفیت در سنندج گفت: هدف از برگزاری بازدید کمپین نیز استفاده از پتانسیل آن است و امیدواریم اقداماتی که به صورت پایلوت برای ارتقای کیفیت آب شرب در تصفیه خانه انجام می‌شود تجربه مناسبی حتی برای کشور باشد.
مدیرعامل شرکت آبفا کردستان همچنین با اشاره به تکمیل فاز نخست انتقال فاضلاب سراب قامیش به تصفیه خانه فاضلاب سنندج به طول ۵.۵ کیلومتر از آغاز اجرای فاز دوم این پروژه طی روز‌های آینده خبر داد.

در ادامه این جلسه اعضای کمپین مطالبه آب شرب مطلوب مردم سنندج حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و دیدگاه‌های خود در خصوص شرایط ارتقای کیفیت آب شرب سنندج پرداختند.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار