مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور، سرمایه گذاری فرهنگی و هنری در کردستان باید متناسب با زیست بوم خود استان صورت گیرد.
کد خبر: ۱۰۱۳۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲ 02 December 2021
به گزارش تابناک کردستان، میلاد عرفان پور صبح امروز در نشست با رئیس و مسئولان واحد‌های تخصصی حوزه هنری استان کردستان، اظهار کرد: کردستان دارای ظرفیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فردی در بخش‌های مختلف از جمله فرهنگ و هنر است.
وی ادامه داد: فرهنگ و هنر در کردستان دارای سابقه‌ای طولانی است و به همین دلیل میزان علاقه مردم این استان به مباحث فرهنگی بالاست و در نتیجه کار فرهنگی و هنری در کردستان دارای ظرافت‌ها و ویژگی‌های خاصی است.
مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور گفت: خوشبختانه طی چند سال اخیر حوزه هنری در استان کردستان به محوری برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری تبدیل شده و این مهم را می‌شود در خروجی تولیدات و رویداد‌های برگزار شده به خوبی مشاهده کرد.
وی با بیان اینکه باید نسبت به شناسایی، رشد و پرورش استعداد‌های هنری در استان کردستان با جدیت بیشتری دنبال شود، افزود: حوزه هنری در سراسر کشور در رویکرد جدید فعالیت‌های خود توجهی ویژه به این مهم دارد و بدون شک حوزه هنری کردستان هم در این میز باید پیشگام باشد که خوشبختانه فعالیت‌های بسیار خوبی نیز در این راستا آغاز شده است.
عرفان پور با بیان اینکه باید سرمایه گذاری‌های فرهنگی و هنری در کردستان متناسب با زیست بوم خود منطقه باشد، یادآور شد: کردستان دارای ظرفیت‌ها و استعداد‌های خاصی است و باید برای بهره مندی از این ظرفیت ها، زیست بوم خود استان نیز مورد توجه قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به تدون سند تحول حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور، گفت: ما نیز در حوزه موسیقی یک سند تحول را در دستور کار قرار داده ایم و امیدواریم که در این مسیر بتوانیم فرصت‌های بهتری را در بخش موسیقی در سراسر استان‌های کشور ایجاد کنیم.
مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور بیان کرد: تحول در بخش موسیقی حوزه هنری در سراسر کشور می‌تواند دستاورد‌های خوبی را در راستای اعتلای این هنر متعالی و همچنین حمایت بهتر از فعالان این بخش به دنبال داشته باشد.
وی ضمن تقدیر از اقدامات و فعالیت‌های حوزه هنری کردستان در بخش‌های مختلف، عنوان کرد: خوشبختانه حوزه هنری کردستان چه در بخش تولید و چه در حوزه برگزاری رویداد‌ها و جشنواره‌های متعدد از جمله در بخش موسیقی یکی از استان‌های موفق در کشور به شمار می‌رود.
در جریان برگزاری این نشست امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در بخش‌های مختلف از جمله موسیقی در این استان را ارائه کرد.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار