رئیس جمهور در سنندج:
رئیس جمهور توسعه تولید، جذب سرمایه و اشتغال آفرینی را وظیفه‌ای همگانی دانست و گفت: کشورمان در مسیر توسعه و پیشرفت روزافزون قرار دارد و لازم است که همه برای شکوفایی هر چه بیشتر کشور دست به دست هم داده و تلاش کنیم.
کد خبر: ۳۹۸۶۷۹
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۸ 25 March 2017

به گزارش تابناک کردستان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی امروز در مراسم افتتاح همزمان مجتمع پتروشیمی و پروژه‌های زیربنایی استان کردستان با بیان اینکه اشتغال جوانان بهترین عیدی ما است، تلاش برای اشتغال جوانان و اتحاد، همدلی و همکاری همه قوا و دستگاه‌ها را برای شکوفایی کشور مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: برای تولید و اشتغال همه قوا و نهادها باید کمک کنند.

وی با تبریک عید فرخنده نوروز به ملت ایران بویژه به مردم کردستان، گفت: زمانی که یک خدمتی برای مردم به ثمر می‌نشیند و مرکز تولیدی و صنعتی ایجاد شده و در آن جوانان مشغول کار می‌شوند، بسیار خوشحال‌کننده و مسرت‌بخش است.

رئیس جمهور با اشاره به حضور مقاماتی از قومیت‌های مختلف بویژه کردها در مناصب حکومتی و دولتی، تصریح کرد: حتی تصور فاصله بین اقوام ایرانی بی انصافی است و همه اعم از فارس، ترک، عرب و سایر اقوام، فرزندان ایران هستند؛ همه اقوام مختلف، مردم این سرزمین بوده و آداب، رسوم و سنن مشترکی دارند و همه مسلمان بوده و در پیشگاه خداوند به سجده و عبادت می‌پردازند.

وی گفت: زمانی که یک پروژه صنعتی و عمرانی در بخشی از کشور افتتاح می‌شود، همه مردم ایران از آن خوشحال می‌شوند، چرا که ایران منزل و وطن همه مردم است.

روحانی با اشاره به اینکه افزایش ۹ و نیم میلیون تن تولید محصولات پتروشیمی افتخار ملی است، افزود: امروز طرح‌ها و پروژه‌هایی به ارزش 2 هزار و 700 میلیارد تومان در استان کردستان افتتاح شد که اقدام بسیار ارزشمند و خوشحال‌کننده‌ای برای همه مردم کشورمان است و افتتاح اینگونه پروژه‌ها در استان‌های مختلف نشان می‌دهد که کشورمان در مسیر توسعه و پیشرفت روزافزون قرار دارد و لازم است که همه برای شکوفایی هر چه بیشتر کشور دست به دست هم داده و تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال باید تولید توسعه یابد و سرمایه به بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی وارد شود، گفت: لازمه ورود سرمایه، تقویت همبستگی، وحدت، همدلی و همکاری همه قوا و دستگاه‌ها بویژه قوه قضائیه است.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه قوه قضائیه در جذب و فعالیت سرمایه‌‌گذار و کارآفرین و کمک به تولید و صنعت نقش مهمی بر عهده دارد، افزود: قوه قضائیه می‌تواند در برخورد با تخلفات جزئی به جای تعطیلی مجموعه و یا دستگیری، راه سومی برای حل و فصل مشکل برگزیند.

وی با اشاره به اینکه دست بازپرسی را که گره‌گشای مشکلات تولیدگران است، باید بوسید، اظهار کرد: همه باید دست به دست همه داده و به یکدیگر کمک و یاری رسانیم و تلاش شود برای موارد جزئی، مزاحمتی برای مردم ایجاد نشود؛ چرا که همه مردم علاقمند کشور، قانون اساسی، رهبری عزیز و خادمین خود هستند.

روحانی گفت: اگر اشتباهی صورت گرفت باید در اولین اقدام نسبت به آن تذکر داد و دستگیری و زندان بایستی به عنوان آخرین مرحله و اقدام باشد و سال تولید و اشتغال باید سال مچ‌گیری نباشد، بلکه سال دستگیری و یاری رساندن باشد.

وی آمادگی برای برگزاری انتخابات بسیار بزرگ شوراها و ریاست جمهوری را مورد تأکید قرار داد و افزود: باید در این دو انتخابات بسیار بزرگ کاری کنیم با تشکیل صف‌های طولانی همه دنیا را به اعجاب وا داریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه در انتظار رای ایستادن هم انجام تکلیف و عبادت است، افزود: همچنان که انتظار برای اقامه نماز ثواب دارد در زمان انتخابات نیز این انتظار از آنجایی که برای انجام وظیفه بزرگ می‌باشد، ارزشمند و قابل تحسین است، چرا که ایستادن در صف رأی نیز مانند انتظار برای نماز، همچون عبادت می‌باشد.

وی تلاش برای آبادانی و سربلندی ایران، تقویت وحدت و همدلی، رونق اقتصادی، تولید ملی، جذب سرمایه و اشتغال جوانان را مورد تأکید قرار داد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: