در حالی در آخرین جلسه شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران ۹۳۰ هزار تومان تعیین شد که هیئت وزیران حداقل حقوق کارمندان را یک میلیون و ۳۵ هزار تومان تعیین کرد که بنا بر این مصوبات، دستمزد کار کارگران حدود ۱۰۵ هزار تومان از کارمندان کمتر است!
کد خبر: ۴۰۸۳۷۰
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲ 16 April 2017

به گزارش تابناک کردستان، پس از مصوبه اخیر شورای عالی کار و تعیین حداقل دستمزد 930هزار تومانی مشمولان قانون کار در سال آینده، جدول کامل حقوق و مزایا شامل سنوات، عیدی پایان سال، حق اولاد، حداقل مزد روزانه، حق بن، حق مسکن، اضافه‌کاری، معافیت مالیاتی و … نیز مشخص شد.

از ابتدای فروردین ماه سال 1396، حقوق و مزایای بیش از 13 میلیون شاغل مشمول قانون کار کشور طبق مصوبه اخیر شورای عالی کار اعمال خواهد شد، از مهم‌ترین تغییرات افزایش حداقل مزد ماهیانه کارگران از 812 هزار تومان به 930 هزار تومان است.

این در حالی است که هیئت وزیران با تعیین حداقل حقوق یک ‌میلیون و 35 هزار تومانی، ضریب حقوق جدید اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات را برای سال 96 تعیین کرد.

هیئت دولت به‌ پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری استخدامی، ضریب حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات را برای سال 96، بیست و چهار هزار و صد و چهل و چهار ریال تعیین کرد.

همچنین ضریب حقوق حقوق‌بگیران ذیل قانون مدیریت خدمات کشوری برای سال جاری، 1695 ریال تعیین شد.

بر این اساس هیئت دولت حداقل حقوق مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری را 10.350.000 ریال و حداکثر حقوق را 7 برابر حداقل حقوق تعیین کرده است.

درحالی در آخرین جلسه شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران 930 هزار تومان تعیین شد که هیئت وزیران حداقل حقوق کارمندان را 1میلیون و 35 هزار تومان تعیین کرد که دستمزد کار کارگران حدود 105هزار تومان از کارمندان کمتر است!

حداقل مزد کارگران ۱۰۰هزار تومان کمتر از کارمندان!+سند

حداقل مزد کارگران ۱۰۰هزار تومان کمتر از کارمندان!+سند

حداقل مزد کارگران ۱۰۰هزار تومان کمتر از کارمندان!+سند


تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار