فرمانده سپاه کردستان در گفت‌وگو با تابناک:
فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با ابراز خوشحالی از انتصاب فردی بومی به عنوان استاندار کردستان گفت: سپاه قطعاً به استاندار جدید کردستان در انجام وظایفش کمک خواهد کرد چرا که معتقدم موفقیت یک مدیر بومی علاوه بر آنکه اعتماد به نیروهای استان را در آینده افزایش می‌دهد به نفع مردم و به مصلحت نظام و کشور است.
کد خبر: ۵۰۸۶۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۱ 15 October 2017

سردار محمدحسین رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار تابناک کردستان با اشاره به معارفه و آغاز به کار رسمی استاندار جدید کردستان اظهار کرد: اهتمام دولت به انتصاب یک فرد بومی به عنوان استاندار کردستان، صرف نظر از مسائل سیاسی، باندی و جناحی مایه خرسندی است.

وی با اشاره به اینکه خوشحالی بنده در خصوص انتصاب یک فرد بومی به عنوان استاندار نه از باب انتصاب یک فرد خاص بلکه به دلیل نتایج مترتب بر این کار است، گفت: اعتقاد شخصی بنده بر این است که وقتی یک نیروی بومی عهده‌دار مسئولیت می‌شود توجهات به استان از ابعاد مختلف بیشتر خواهد شد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان تصریح کرد: «مرادنیا» اصالتاً بیجاری است و بیجار هم جزوی از استان کردستان است؛ وی فردی شناخته شده در استان است و انتظارات مردم از یک مسئول بومی طبیعتاً از یک نیروی غیربومی بسیار بیشتر است.

وی گفت: تردیدی نیست که استاندار جدید کردستان هم، به واسطه همین بومی بودن، تلاش خواهد کرد که منشأ خدماتی ماندگار برای مردم این استان شود.

سردار رجبی با بیان اینکه پیش‌نیاز انجام هر کار خوب و عمل مثبتی، داشتن شناخت از موضوع، از جانب کننده‌کار است، افزود: در توضیح این موضوع باید عرض کنم، افراد غیربومی که در یک استان دیگر مسئولیت قبول می‌کنند از آنجا که شناخت مبنایی و اشراف به مسائل زیرپوستی ندارند چه بسا نتوانند، در زمان مناسب، تصمیماتی مؤثر برای پیشبرد امور اتخاذ کنند.

وی با اشاره به دوره مدیریتی استاندار سابق کردستان، خاطر نشان کرد: «زاهدی» از آنجا که بومی استان نبود، کردستان را نمی‌شناخت و طبیعتاً لازم بود مدت زمانی طی شود تا از مردم استان، کمبودها و فرصت‌های در اختیار استاندار، آداب و رسوم مردم، نیازمندی‌ها و بویژه نیازمندی‌های اولویت‌دار استان شناخت پیدا کند ولی یک استاندار بومی چنین موانعی که رفع آنها مستلزم گذشت زمان است پیش رو ندارد و همین می‌تواند برای نیروی بومی یک نقطه قوت باشد.

موفقیت یک مدیر بومی به نفع مردم و به مصلحت نظام و کشور است

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با اشاره به اینکه دیداری با استاندار جدید نداشته، گفت: برای استاندار جدید کردستان آرزوی موفقیت می‌کنم چرا که معتقدم موفقیت یک مدیر بومی علاوه بر آنکه اعتماد به نیروهای بومی استان را در آینده افزایش می‌دهد به نفع مردم و به مصلحت نظام و کشور است.

وی افزود: به عنوان یک خادم مردم شریف و بالیاقت کردستان عمیقاً علاقمند به توسعه متوازن و همه جانبه استان هستم و از همه ظرفیت‌های در اختیار خود برای کمک به مدیرانی که در این مسیر قدم برمی‌دارند استفاده خواهم کرد.

سردار رجبی تصریح کرد: یکی از توصیه‌های بنده به استاندار جدید که آن را در نخستین دیدار با وی در میان خواهم گذاشت، توصیه به تهیه یک سند چشم‌انداز توسعه برای استان، با قابلیت اجرایی منطبق بر واقعیات است.

وی گفت: در حال حاضر چنین به نظر می‌رسد که هدف‌گذاری برای توسعه استان نامشخص بوده و چون عملکردها، آن طور که باید نظام‌مند نبوده و جزیره‌ای است، زمان برای رسیدن به نقطه مطلوب طولانی‌تر خواهد شد.

کردستان از یک عقب‌ماندگی 20 ساله نسبت به استان‌های توسعه یافته رنج می‌برد

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با اشاره به عقب‌ماندگی‌های کردستان در بحث توسعه افزود: کردستان از یک عقب‌ماندگی 20 ساله نسبت به استان‌های توسعه یافته رنج می‌برد و این عقب‌ماندگی، تنها با مدیریت جهادی، کار جهشی و همت مضاعف جبران می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: سپاه کردستان همچنان که در دوره استانداری «شهبازی» و «زاهدی» به عنوان استانداران اصولگرا و اصلاح‌طلب از هیچ تلاشی برای کمک به دولت برای توسعه استان دریغ نکرده این رویکرد را در دوره استاندار جدید، که به عنوان یک فرد «معتدل» از طرف دولت معرفی شده ادامه خواهد داد.

سردار رجبی گفت: طبیعی است که سپاه درباره مسائل استان نقطه نظراتی هم داشته باشد وی بنای ما همراهی و تعامل با دولت و استاندار جدید است چرا که این کار را به نفع مردم استان می‌دانیم.

حوزه امنیت سرفصل نخست کار سپاه در کردستان است

وی با بیان اینکه حوزه امنیت سرفصل نخست کار سپاه در کردستان است افزود: در کنار عمل به این وظیفه ذاتی، سپاه در 8 سال گذشته، تعداد 6 هزار پروژه در دست اجرا و اجرا شده داشته که اگر این تعداد پروژه را به تعداد 1750 روستای آباد و دارای سکنه تقسیم کنیم به هرکدام به طور میانگین بیش از 3 پروژه تعلق خواهد گرفت، اگرچه تعداد پروژهای اجرا شده در هر روستا بنا به نیاز محل، کمتر و یا بیشتر از این مقدار میانگین بوده است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان تصریح کرد: همه کارهایی که سپاه در حوزه محرومیت‌زدایی و عمران انجام می‌دهد در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده سپاه از امکانات در اختیار برای کمک به دولت است تا نتیجه کار در نهایت، بهره‌مند شدن مردم از امکانات بیشتر باشد.

سپاه قطعاً به استاندار جدید کردستان در انجام وظایفش کمک خواهد کرد

وی با بیان اینکه سپاه قطعاً به استاندار جدید کردستان در انجام وظایفش کمک خواهد کرد، گفت: یکی از نکات مطلوب مطرح شده توسط استاندار جدید کردستان در جلسه معارفه، برنامه مدنظر وی برای جذب سرمایه‌گذاری در استان بود که اگر اجرایی شود، منجر به ایجاد اشتغال، توسعه، درآمد، گردش پول و افزایش امید به زندگی و از همه مهم‌تر تقویت هرچه بیشتر امنیت در استان خواهد شد.

سردار رجبی افزود: لازم است استاندار جدید کردستان در جهت دادن به امور اهتمام ویژه داشته و از انجام کارهای متفرقه که دارای اولویت نیست ممانعت کند.

وی تصریح کرد: هم دستگاه‌های دولتی و هم حاکمیتی در کردستان بعضاً به انجام کارهایی دست می‌زنند که هماهنگی در آنها دیده نمی‌شود و استاندار در سامان دادن به این وضعیت، ایجاد تعامل بین بخشی و همسو کردن انرژی کار در استان نقشی اساسی بر عهده دارد.

چینش تیم مدیریتی جدید کردستان اگر سیاسی باشد به توسعه استان ضربه خواهد زد

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با اشاره به نیاز کردستان به کار و دوری از حواشی گفت: چینش تیم مدیریتی جدید کردستان اگر سیاسی باشد به توسعه استان ضربه خواهد زد ولی برداشت از سخنان استاندار جدید با لحاظ توصیه وزیر کشور در جلسه معارفه در این خصوص، پرهیز از چنین کاری است.

وی افزود: هرجا مسائل باندی و جناحی مقدم بر لحاظ تخصص و تعهد بوده در آنجا دچار مشکل شده‌ایم و در چینش تیم مدیریتی اجرایی استان این موضوع نباید نادیده گرفته شود.

درخواست فرمانده سپاه کردستان از استاندار برای پیگیری موضوع انسداد مرزها

سردار رجبی به موضوع عدم انسداد مرز در کردستان اشاره و اظهار کرد: تلقی برخی افراد از خواسته ما درباره انسداد مرزها به غلط این است که ما خواستار بستن کل مرز هستیم در حالی که درخواست ما تعریف گذرگاه‌های رسمی و نیز معابر مشخص مثلاً برای کولبری و بستن سایر قسمت‌های مرز است.

وی به مسائل اخیر پیش آمده در بانه و مسائلی از این دست اشاره کرد و گفت: اگر انسداد مرز تاکنون انجام شده بود مسئله ناگواری مانند آنچه اخیراً در بانه به وقوع پیوست اتفاق نمی‌افتاد بنابراین یکی از اولویت‌های استان باید انسداد مرز باشد و درخواست ما از استاندار کردستان پیگیری این موضوع است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار