مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش:
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از تعهدات بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان طی سال جاری خبر داد و با اشاره به اینکه این تعهدات در قیاس با سال گذشته در مواردی نظیر بیماری‌های صعب‌العلاج و پر هزینه، زایمان، عینک و لیزیک افزایش یافته از همکاران فرهنگی خواست تا 15 آذر ماه سال جاری با مراجعه به ادارات و مناطق محل خدمت خود نسبت به عضویت در پوشش بیمه تکمیلی اقدام کنند.
کد خبر: ۵۲۱۰۲۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵ 07 November 2017

به گزارش تابناک کردستان، گودرز کریمی‌فر مدیر کل تعاون و پشتیبانی، از اجرای قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان به روش صندوق درمان تکمیلی از ابتدای خرداد ماه سال 95 تا پایان شهریور ماه سال جاری سخن گفت و اظهار کرد: طی این دوره یک ساله بیش از 7 میلیون پرونده و سند پزشکی دریافتی، رسیدگی و هزینه‌های درمانی بیمه شدگان پرداخت شده است.

وی گفت: بر اساس اسناد و مدارک موجود به طور متوسط روزانه بیش از چهارده میلیارد ریال خسارت به حساب بیمه شدگان واریز می گردد.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که هزینه‌های بیمه شدگان تا سه ماه بعد از پایان قرارداد قابل پرداخت است تصریح کرد: رقم قطعی هزینه‌های 12 ماهه قرارداد سال 96- 95 طی دو ماه آینده مشخص خواهد شد.

وی گفت: از مجموع هزینه های پرداختی 57 درصد مربوط به هزینه‌های سرپایی و 43 درصد مربوط به هزینه‌های بستری است.

کریمی‌فر با اشاره به تمدید قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ از ابتدای آبان ماه سال جاری تا پایان مهر 97 نرخ سرانه ماهانه برای هر نفر از کارکنان رسمی، پیمانی و افراد تحت تکفل را مبلغ 540 هزار ریال اعلام کرد و افزود: 270 هزار ریال این رقم توسط کارکنان و مبلغ 270 هزار ریال دیگر آن از محل اعتبارات رفاهی وزارت متبوع تأمین و هر ماه به حساب بیمه شدگان واریز خواهد شد.

وی همچنین نرخ سرانه ماهانه برای هر نفر از کارکنان قراردادی و افراد خانواده آن ها را مبلغ پانصد و چهل هزار ریال دانست و اظهار کرد: در راستای حمایت از همکاران فرهنگی قراردادی، طی سال جاری بدون افزایش حق بیمه همچون سال گذشته اقدام خواهد و مبلغ 370 هزار ریال توسط این افراد و 170 هزار ریال دیگر از محل اعتبارات رفاهی وزارت متبوع تامین و هر ماه به حساب بیمه شدگان واریز خواهد شد..

مدیرکل تعاون و پشتیبانی گفت: تعهدات این قرارداد در قیاس با سال گذشته در مواردی نظیر بیماری های صعب العلاج و پر هزینه، زایمان، عینک و لیزیک افزایش یافته است.

وی تعهدات جراحی‌های تخصصی، درمان طبی و سایر اعمال جراحی و کلیه هزینه های پاراکلینیکی و سرپایی را بدون سقف اعلام و بر اساس تعرفه های مصوب کشور دانست.

کریمی‌فر همچنین هزینه‌های مرتبط با درمان نازایی و ناباروری اولیه، ویزیت پزشکان، فرانشیز دارو در تعهد بیمه همگانی و ملزومات دارویی، هزینه تهیه اعضای طبیعی پیوندی با تایید انجمن های مربوطه را بدون سقف اعلام کرد.

وی، هزینه کلیه تعهدات پس از کسر فرانشیز به استثنای هزینه های بیماران خاص و صعب العلاج را قابل پرداخت دانست و گفت: هزینه درمان این بیماران اعم از بیمارستانی و دارو بدون در نظر گرفتن هیچ گونه فرانشیز قابل پرداخت است و هزینه داروها ی این بیماران نیز به طور کامل پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی با اشاره به انعقاد قرارداد همکاری با بیش از 9 هزار مرکز درمانی و بیمارستانی طرف قرارداد با شرکت آتیه سازان حافظ از کلیه فرهنگیان بیمه شده خواست برای انجام امور درمانی به مراکز مربوطه مراجعه و با پرداخت کمترین هزینه خدمات مورد نیاز را دریافت نمایند.

وی همچنین از مراجعه کنندگان بیمه شده به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد با شرکت آتیه سازان حافظ خواست پس از تحویل مدارک به نمایندگی های مستقر در تمام ادارات و مناطق آموزش و پرورش نسبت به دریافت هزینه‌های خود اقدام کنند.

کریمی‌فر از همکاران فرهنگی خواست تا 15 آذر ماه سال جاری با مراجعه به ادارات و مناطق محل خدمت خود نسبت به عضویت در پوشش بیمه تکمیلی اقدام کنند.

وی همچنین در خصوص انصراف بیمه شدگان از پوشش بیمه درمان اظهار کرد: افراد متقاضی انصراف باید تا تاریخ30 آبان 1396 برای تکمیل فرم انصراف به ادارات رفاه محل خدمت خود مراجعه و نسبت به انصراف از بیمه اقدام کنند.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش گفت: در غیر این صورت انصراف این افراد پذیرفته نشده و حق بیمه تکمیلی از حقوق نامبردگان نیز کسر خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار