در نامه دیوان محاسبات ابلاغ شد
معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات کشور طی نامه ای به دستگاه‌های اجرایی تحت حسابرسی این معاونت، تأمین هزینه افطاری توسط کلیه دستگاه‌های اجرایی مندرج در ماده(۵) قانون مدیریت خدمات کشوری را ممنوع اعلام کرد.
کد خبر: ۶۰۵۸۳۲
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱ 15 May 2018

به گزارش تابناک کردستان و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات، معاونت فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات طی نامه‌ای ممنوعیت تأمین هزینه افطاری توسط کلیه دستگاه‌های اجرایی مندرج در ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری را یادآور شد. 

در این نامه آمده است:

«بسمه تعالی

کلیه دستگاه‌های اجرایی

سلامٌ علیکم

احتراماً، همانطوری که مستحضرید به موجب مفاد بند "و" تبصره (۲۰) قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور:

"تأمین هزینه افطاری توسط کلیه دستگاه‌های اجرائی مندرج در ماده(۵) قانون مدیریت خدمات کشوری، از هر محل از جمله بودجه کل‌ کشور، اعتبارات عمومی و اختصاصی، منابع داخلی، اعتبارات خارج از شمول و منابع حاصل در صرفه‌جویی، به هر میزان و به هر نحو مطلقاً ممنوع گردیده است."

در راستای اقدامات پیشگیرانه دیوان محاسبات کشور، خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت رعایت، به نحو مقتضی به کلیه واحدهای تابعه و زیرمجموعه ابلاغ گردد. با عنایت به لزوم کاهش هزینه‌های جاری و تکلیف مقنن بر این ممنوعیت، مراتب به عنوان یکی از اولویت‌های حسابرسی، در دستور کار هیئت‌های حسابرسی قرار گرفته است و بدیهی است هرگونه انحراف از این حکم، در راستای وظایف قانونی دیوان محاسبات کشور، جهت رسیدگی به مراجع ذی‌ربط گزارش خواهد گردید.»

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار