وزیر تعاون خبر داد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزئیات جدیدی از توزیع بسته‌های حمایتی را اعلام کرد.
کد خبر: ۶۷۸۹۲۴
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵ 12 November 2018

به گزارش تابناک کردستان، محمد شریعتمداری در حاشیه مراسم معارفه‌اش در وزارت رفاه به ارائه توضیحاتی درباره بسته حمایتی پرداخت و اظهار کرد: کار مشترکی با سازمان برنامه و بودجه و وزارت رفاه است که شامل حمایت مالی از اقشار با درآمد ثابت است و همچنین حمایت کالایی با حداقل‌های ممکن از مجموعه این اقشار در چند نوبت صورت می‌گیرد.

وی گفت: در گام اول ظرف این هفته تمام افراد تحت پوشش‌ نهادهای حمایتی در دستور کارند که از این امکان مطابق ۱۴ نوبتی که قبلاً استفاده کرده بودند با جدول جدیدی که رقمی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان برای خانوار یک تا پنج نفره را فراهم کرده، بهره‌مند می‌شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این بسته حمایتی، کالایی است تصریح کرد: لیست کالاها متنوع است که دست خانواده‌ها را در انتخاب باز می‌گذارد.

وی گفت: در قدم دوم یک برنامه داریم که به‌زودی همراه با حقوق این ماه یا زودتر توسط دولت یا وزارت اقتصاد اجرایی می‌شود. این برنامه شامل پرداخت به کارمندان دولت در بخش‌های مختلف است که به صورت نقدی پرداخت می‌شود.

شریعتمداری افزود: سایر گروه‌های با درآمد کمتر که جزو اقشار حمایت شده تحت پوشش نهادها نیستند، گروه سوم‌اند که طرح مربوط به آنها دو هفته بعد از اجرای طرح در دور اول، اجرا می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که قبلاً گفته شده بود افراد زیر سه میلیون تومان حقوق مشمول می‌شوند اظهار کرد: خطی در مجلس مشخص شده بود و سازمان برنامه آن خط را در تنظیم این میزان ریالی مورد استفاده قرار داده است. همه آنهایی که از حقوق دولت بهره‌مند می‌شوند شامل بیمه‌شدگان، بازنشستگان و سایر گروه‌ها، شناسایی شده‌اند.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار