مدیرکل دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صمت گفت: تمهیدات لازم برای کنترل بازار گوشت صورت گرفته که یکی از آنها واردات لاشه گوسفند به کشور و عرضه آن در بازار ظرف روزهای آینده است.
کد خبر: ۷۰۹۳۳۰
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲ 29 January 2019

به گزارش تابناک کردستان، مهدی صادقی در حاشیه گردهمایی فعالان صنایع غذایی و تقدیر از آنها، در جمع خبرنگاران از بخشنامه جدید دولت برای واردات گوشت با ارز دولتی خبر داد و اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی با هماهنگی انجمن فرآورده‌‌‌های گوشتی تصمیم بر این مسئله گرفته است که اجازه ثبت سفارش واردات گوشت منجمد برای صنعت را صادر کند و هم‌‌اکنون نیز چند محموله، وارد کشور شده است.

وی گفت: البته شرکت‌‌ها باید برای تامین مالی این واردات چاره‌‌اندیشی کنند اما به هرحال وزارت جهاد کشاورزی تصمیم گرفته علاوه بر صدور مجوز ثبت سفارش، بخشی از واردات در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام قرار دهد.

مدیرکل دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صمت با بیان اینکه صنایع فرآورده‌‌های گوشتی می‌‌تواند خود رأساً نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند و از دولت، دلار ۴۲۰۰ تومانی دریافت کنند، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در بخش تنظیم بازار محصولات دامی و تخصیص ارز اقدامات خوبی انجام داده تا قیمت‌‌ها متعادل شود و به نظر می‌‌‌رسد در روزهای آینده اثر خود را در بازار بگذارد. یکی از این تمهیدات واردات لاشه گوسفند است.

صادقی نیارکی در خصوص برخی از صحبت‌‌ها مبنی بر واردات کالاهای اساسی برای ۱۳۰ میلیون نفر با استفاده از ارز دولتی اما عدم ورود آنها به بازار افزود: در این خصوص من اطلاعی ندارم و وزارت جهاد و گمرک می‌‌توانند اظهار نظر کنند. کالاهای اساسی مربوط به وزارت جهاد، دارو و تجهیزات پزشکی مربوط به وزارت بهداشت و کالاهای صنعتی نیز از سوی وزارت صنعت ثبت و سفارش می‌‌شود.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار