مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: اقلام اساسی مانند شکر، برنج و گوشت قرمز با هدف تنظیم بازار شب عید در بین خانوارها توزیع می‌شود.
کد خبر: ۷۲۲۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲ 06 March 2019

به گزارش تابناک کردستان، شهریار حنیفی در گفت‌وگو با کردپرس به تشریح جزئیات توزیع انواع کالاهای اساسی برای تنظیم بازار عید پرداخت و اظهار کرد: اقلام اساسی مانند شکر، برنج و گوشت قرمز با هدف تنظیم بازار  شب عید در بین خانوارها توزیع می‌شود.

وی گفت: با توجه به وضعیت شاخص جمعیتی  بیش از 2 هزار تن برنج، 500 تن شکر و 150 تن گوشت قرمز در این ایام در بین مردم  توزیع خواهد شد.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به اینکه در حال حاضر «شکر» به وفور برای صنف صنعت و خانوار تامین شده  است، تصریح کرد:  3 هزار تن شکر  برای صنف صنعت، 100 تن برای اتحادیه زنبورداران  و 550 تن برای خانوارها توزیع شده است.

وی گفت: شکر با قیمت 3400 تومان، برنج  شامل دو نوع  با قیمت 6 هزار تومان و 4800 تومان در بین مردم به فروش می‌رسد.

حنیفی افزود: گوشت قرمز منجمد نیز متناسب با سامانه طراحی شده تا سقف 4 کیلو برای هر خانوار با قیمت هر کیلو 29 هزار تومان توزیع می‌شود.

وی همچنین در خصوص توزیع گوشت قرمز منجمد برای مراکز آموزشی و مراکز نظامی اظهار کرد: توزیع گوشت قرمز این مراکز هر کدام با سهمیه مشخص  و با قیمت کیلویی 45 هزار تومان در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با عنوان اینکه 500  تن گوشت سفید نیز در سردخانه‌ها ذخیره شده گفت: به دلیل اینکه  این نوع گوشت با قیمت مناسب در سطح بازار ارائه می‌شود در حال حاضر دولت تصمیمی برای عرضه  یارانه‌ای آن ندارد اما چنانچه نیاز باشد گوشت سفید نیز در برنامه توزیع  قرار خواهد گرفت.

وی افزود:  تلاش بر این است اقلام اساسی شکر، برنج و گوشت تا آخر سال بین خانوارها عرضه شود تا مردم مشکلی در زمینه تهیه کالاهای اساسی نداشته باشند.

حنیفی همچنین با بیان اینکه هزار و 750 تن میوه شب عید (سیب و پرتقال) ذخیره‌سازی شده تصریح کرد: توزیع میوه شب عید از تاریخ 25 اسفند تا نیمه اول فروردین 98 در 85 غرفه در سطح استان دایر است و با توجه به نیاز مردم سعی در تامین بیشتر نیز داریم.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: قیمت توزیع میوه شب عید مشخص نشده و احتمال اینکه با 20 درصد زیر قیمت سقف بازار عرضه شود وجود دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار