سخنگوی وزارت کشور گفت: استانداران مکلف شدند در موعد یک ماهه وضعیت دوشغله‌ها را در کلیه دستگاه‌های اجرایی استان تعیین تکلیف کرده و گزارش آن را به مرکز بازرسى وزارت کشور ارسال کنند.
کد خبر: ۷۳۹۱۲۱
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴ 28 April 2019

به گزارش تابناک کردستان، سیدسلمان سامانی با اشاره به بند ۹ تبصره ۲ قانون بودجه سال جاری اظهار کرد: بر اساس این حکم قانونى هیچ یک از استانداران و معاونان آنها حق ندارند به طور هم‌زمان عضو هیئت مدیره شرکت‌های دولتی و نهاد‌های عمومی غیردولتی و سازمان‌ها اعم از زیرمجموعه خود و زیرمجموعه سایر دستگاه‌ها باشند.

وی گفت: همچنین طبق این تبصره قانون بودجه سال ۹۸ کل کشور عضویت هم‌زمان مقامات موضوع ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و مدیران و معاونان دستگاه‌های اجرایی و به طور کلی کارکنان شاغل در کلیه پست‌های مدیریتی و کارشناسی در مدیریت عاملی و سایر مسئولیت‌های اجرایی و عضویت هیئت مدیره شرکت‌های دولتی و نهاد‌های عمومی غیر دولتی و سازمان‌ها ممنوع شده است.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها تصریح کرد: طى مکاتبه‌اى، از استانداران خواسته‌ایم نسبت به اجرای این حکم قانونی اهتمام ویژه داشته و نسبت به شناسایی افرادى که دو شغله محسوب می‌شوند اقدام کنند.

وی گفت: استانداران مکلف شدند در موعد یک ماهه وضعیت دوشغله‌ها را در کلیه دستگاه‌های اجرایی استان تعیین تکلیف کرده و گزارش آن را به مرکز بازرسى وزارت کشور ارسال کنند.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار