رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همسان‌سازی را برای بازنشستگان در سال جاری انجام می‌دهیم و امیدواریم این اقدام که دولت برایش حدود 5 هزار میلیارد تومان کنار گذاشته است از این ماه اجرایی شود.
کد خبر: ۷۴۲۶۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸ 08 May 2019

به گزارش تابناک کردستان، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که افزایش حقوق کارکنان دولت در ماه جاری به طور کامل پرداخت می‌شود یا خیر، اظهار کرد: افزایش حقوق‌ها در آن بخش که ثابت بود و 400 هزار تومان در نظر گرفته شده بود اجرا شد و دستگاه‌هایی که تعلل داشتند با بخشنامه ویژه‌ای که ابلاغ شد پرداخت را انجام دادند.

وی گفت: افزایش حقوق برای بازنشستگان و کارمندان دولت بیش از 400 هزار تومان برای هریک از آنان است و به همین جهت به دستگاه‌ها اعلام شد تا احکام کارگزینی خود را داشته باشند و این ماه کل آن افزایشی را که مرتبط با حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت است را به خزانه واریز می‌کنیم؛ منتها مشروط بر این است که دستگاه‌ها بتوانند احکامی را که دقیقاً درباره میزان این افزایش است، اعلام کنند و به ما برسانند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: اقدامی دیگر برای بازنشستگان این است که همسان‌سازی را برای آنان در سال جاری انجام دهیم و امیدواریم این اقدام که دولت برایش حدود 5 هزار میلیارد تومان کنار گذاشته است از این ماه اجرایی شود.

وی گفت: ما هم باید پروژه‌های عمرانی را که در نظر گرفته‌ایم و در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد را انجام دهیم و هم با صرفه‌جویی به سمتی حرکت خواهیم کرد که تعهدات خود را نسبت به مردم و کارکنان دولت حفظ کنیم.

نوبخت افزود: همه ما می‌دانیم که الان در وضعیتی قرار داریم که یک حرف نادرست و قلدرمابانه از سوی رژیم آمریکا مطرح می‌شود و این در حالی است که ما یک ملت بزرگ هستیم و قطعاً ضمن اینکه بر صلح دوستی تاکید می‌کنیم زیر بار این زور نمی‌رویم. ما وظیفه داریم که در دولت شرایط را برای سخت‌تر نشدن وضعیت مردم آماده کنیم.

وی تاکید کرد: از همکارانم در بخش نظارتی مطالبه می‌کنم که در ارتباط با حالتی که دولت ارز کالا‌های اساسی را با قیمت 4200 تومان برای واردات عرضه می‌کند دیگر نباید انتظار داشته باشیم که مبانی محاسبتی قیمت ارز نیمایی یا ارز بازار آزاد باشد. پس دوستان در حوزه نظارتی باید با قدرت بیشتری عمل کنند.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار