سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بررسی استانی شدن انتخابات در کارگروه ویژه این کمیسیون حذف شده است، گفت:‌ این موضوع احتمالا کاملا منتفی می‌شود.
کد خبر: ۷۵۴۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۶ 17 June 2019

به گزارش تابناک کردستان، اصغر سلیمی با تشریح دستور کار امروز کمیسیون امور داخلی و شوراها اظهار کرد: ایرادات شورای نگهبان در خصوص طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به شماره چاپ ۱۲۳۱ با حضور نمایندگان شورای نگهبان، وزارت کشور، وزارت اطلاعات، پژوهشکده شورای نگهبان و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در کارگروه امنیت و سیاست داخلی و مدیریت بحران این کمیسیون بررسی شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰ ایراد شورای نگهبان نسبت به طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس وجود دارد، گفت: این ایرادات در کارگروهی متشکل از نمایندگان مجلس، شورای نگهبان و وزارت کشور و نمایندگان سایر دستگاه‌های مرتبط بررسی شد و در جریان این بررسی موارد مربوط به استانی شدن انتخابات از کارگروه حذف شد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این موضوع به کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس ارجاع داده می‌شود و امکان دارد کمیسیون استانی شدن انتخابات را مجدداً بررسی و به صحن مجلس ارسال کند.

وی گفت: با توجه به ایرادات شورای نگهبان و نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام بر پرایراد بودن این قانون، احتمالاً بررسی آن در کمیسیون امور داخلی و شوراها نیز انجام نمی‌شود و به احتمال فراوان استانی شدن انتخابات به طور کامل منتفی می‌شود.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار