تغییر ساعت کاری ادارات یکی از مهم‌ترین راهکارهای وزارت نیرو برای جلوگیری از خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده در فصل تابستان است که در این راستا مذاکراتی با استانداران صورت گرفته و تاکنون نام ۲۲ استان در این لیست جاخوش کرده و نام کردستان هم در بین استان‌های یادشده دیده می‌شود.
کد خبر: ۷۵۴۵۲۱
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۲ 17 June 2019

به گزارش تابناک کردستان، افزایش مصرف برق در ایران به تبع نزدیک شدن به فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی، دغدغه گذر از فصل تابستان بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده را باز هم پررنگ کرده و مسؤولان وزارت نیرو به دنبال راهکارهایی هستند که از این اتفاق جلوگیری کنند. در این راستا تغییر ساعت کاری ادارات یکی از سناریوهای روی میز است که مسئولان در حال اجرایی کردن آن هستند.

راهکاری که سال گذشته نیز اجرا شده بود و آمارها نشان می‌داد که تغییر ساعت اداری سال گذشته نتایج مناسبی در پی داشت و از این طریق سال ۱۳۹۷ حدود ۲۰۰۰ مگاوات صرفه‌جویی صورت گرفت.

چندی پیش هادی مدقق، مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر، به ایسنا خبر داد از آنجا که وزارت نیرو به خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده فکر نمی‌کند، سعی بر اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف دارد و یکی از برنامه‌ها، تغییر ساعت کار اداری است.

وی افزود: برای این منظور نیز مذاکراتی با استانداران صورت گرفت و تقریباً همه استانداران موافقت خود را با این برنامه اعلام کرده بودند.

در این راستا مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق، با بیان اینکه تاکنون اصلاح ساعت اداری ۲۲ استان قطعی شده است به ایسنا گفت: ساعت اداری استان‌های کردستان، خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، گلستان، گیلان، ایلام، هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، زنجان، یزد، قم، همدان، اردبیل، کرمانشاه، مازندران، سمنان، چهارمحال و بختیاری و یک استان دیگر اصلاح خواهد شد؛ البته ممکن است حدود پنج استان دیگر نیز به استان‌های مذکور اضافه شوند.

سخنگوی صنعت برق درباره اینکه ساعت ادارات چه تغییری خواهد یافت، توضیح داد: ساعت اداری ادارات یک ساعت زودتر آغاز شده و یک ساعت زودتر به پایان می‌رسد.

وی درباره اینکه اصلاح ساعت از چه تاریخی صورت می‌گیرد، اظهار کرد: این موضوع به تشخیص استانداران خواهد بود، برخی از استان‌ها این تغییر را از ۱۵خردادماه آغاز کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار