بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان، از میان ۲۰۲ نمایش داخلی ۲۸ اثر جواز شرکت در بخش نهایی جشنواره را کسب کردند.
کد خبر: ۷۶۸۹۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۲ 04 August 2019

به گزارش تابناک کردستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، فاتح بادپروا دبیر جشنواره تئاتر خیابانی مریوان اظهار کرد: بعد از اتمام مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان، ۲۰۲ نمایش داخلی متقاضی شرکت در این دوره از جشنواره شدند.

وی گفت: هیئت انتخاب این دوره از جشنواره متشکل از محمودرضا رحیمی، رحمان هوشیاری، امیر راد، محمدعلی صادق‌حسنی و یاسر خاسب، ۲۸ اثر را برای شرکت در مرحله نهایی جشنواره معرفی کرد.

دبیر چهاردهمین چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان با اشاره به آثار راه یافته در بخش‌های مختلف جشنواره، تصریح کرد: بر همین اساس،۱۳ نمایش در بخش آزاد، 5 نمایش در بخش آیینی سنتی، 3 نمایش در بخش دگرگونه اجرایی، 3 نمایش در بخش بین‌الملل(نمایش‌های داخلی) و 4 نمایش در بخش کودک و نوجوان به مرحله نهایی این دوره جشنواره راه یافتند.

وی، بی‌پیش بی‌اجاره نوشته مهسا افتحی به کارگردانی میثم سرآبادانی از تفرش،  زن اینجا نمانده نوشته افشین خدری به کارگردانی افشین خدری از سنندج، دست‌های آلوده نوشته هاشم پورمحمدی به کارگردای سعید ذبیحی از کرمانشاه، مبارزه (زینب پاشا) نوشته و کار مهدی صالحیار از تبریز، هادی و هدی نوشته و کار الهه پورجمشید از تهران (مشروط)،  یک وال برای خدا نامه نوشت نوشته و کار بهنام کاوه از آبادان، گل‌پری نوشته و کار سعید بادینی از زاهدان، آدم‌های با فرهنگ نوشته و کار رضا فقیهی از تهران، محورهای مورد تأیید فراخوان نوشته میلاد حسین‌زاده و محمدرضا جعفری به کارگردانی میلاد حسین‌زاده از آستانه ‌اشرفیه، گلدی می‌خواند نوشته و کار سیدعلی فخرحسینی از گنبدکاووس،  اسفندیار هم آری، نوشته و کار حسام خلیل‌نژاد از دامغان، سانتی‌متر نوشته و کار سوران حسینی از مریوان و شکس پای ویلیام نوشته مصطفی کولیوندی به کارگردانی سعیده عبدالهی از ایلام را  نمایش‌های بخش آزاد این دوره از جشنواره تئاتر خیابانی مریوان اعلام کرد.

باپروا همچنین به نمایش‌های بخش آیینی سنتی جشنواره اشاره کرد و افزود: نمایش‌های باسنگ نوشته احمد شنبه‌نیا به کارگردانی مرضیه آزادی‌خالص از هرمزگان، شال برون نوشته و کار امیر امینی از لاهیجان، میر نوروزی(میرمران) نوشته نامق خدایار به کارگردانی نامق خدایار و جلال راوند از مریوان (مشروط)، باربو نوشته علیرضا اسماعیلی به کارگردانی علیرضا اسماعیلی از سقز (مشروط) و حنانی نوشته و کار نسرین اسماعیلی از تربت جام نیز در بخش آیینی سنتی این دوره از جشنواره تئاتر خیابانی مریوان پذیرفته شدند.

وی اظهار کرد: زنان کوهستان نوشته هارولد پینتر به کارگردانی رحیم عبدالرحیم‌زاده از بوکان، بریدگی نوشته نیما ایمان‌زاده و سیاوش جدیدی به کارگردانی نیما ایمان‌زاده از سنندج (مشروط) و روزن نوشته و کار مشترک رها سلیمانی و سعید اسدی‌سنگابی از تهران، نمایش‌های بخش دگرگونه اجرایی این دوره از جشنواره تئاتر خیابانی مریوان هستند.

دبیر چهاردهمین چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان، نمایش‌های بهار میاد نوشته و کار محمد برومند از تهران (مشروط) خون عروسک نوشته و کار یاسر میرحمیدی از رشت و ایستگاه عشق نوشته و کار آلبرت بیگجانی از تهران را نمایش‌های بخش بین‌الملل(نمایش‌های داخلی) اعلام کرد.

وی شکارچی نوشته و کار لیلا بیگوند از تهران، شکست غول بیکاری نوشته پژمان شاهوردی به کارگردانی شیرین شاهوردی از بروجرد، آلوده نکنیم نوشته و کار هیام احمدی از اصفهان و بازی نوشته محمدرضا جعفری به کارگردانی مریم مهدی‌پور از آستانه‌اشرفیه را نمایش‌های پذیرفته شده بخش بخش کودک نوجوان چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برشمرد.

بادپروا اظهار کرد: صد اثر خارجی متقاضی شرکت در این دوره از جشنواره بودند که آثار منتخب خارجی متعاقباً اعلام خواهند شد.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان با دبیری فاتح بادپروا یکم تا پنجم شهریورماه در مریوان برگزار خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار