مدیرکل حقوقی دیوان عدالت اداری خبر داد
مدیرکل حقوقی و امور مجلس دیوان عدالت اداری کشور گفت: حضور دادستان برای افزایش نظارت قضایی در جلسات دیوان عدالت اداری تصویب شد.
کد خبر: ۷۸۹۹۲۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶ 20 October 2019

به گزارش تابناک کردستان، محمدحسن پیرزاده اظهار کرد: طرح اصلاح قانون تشکیلات آیین‌دادرسی دیوان عدالت اداری در سال ۹۷ با امضای ۷۹ نفر از نمایندگان مجلس اعلام وصول شد و طرح، جهت رسیدگی براساس آیین‌نامه به کمیسیون قضایی مجلس ارجاع شد.

وی گفت: در این مدت کمیسیون تخصصی مجلس برای تصویب این طرح جلسات متعدد کارشناسی با مرکز پژوهش‌های مجلس و با نخبگان برگزار کرد و نظر این حقوق‌دانان اخذ شد و پس از بحث و بررسی در کمیسیون تخصصی و فنی مجلس، گزارش آ‌ماده و به صحن مجلس آمد.

مدیرکل حقوقی و امور مجلس دیوان عدالت اداری و رئیس شعبه ۱۷ تجدیدنظر تصریح کرد: طرح اصلاح قانون تشکیلات ایین دادرسی دیوان مطرح شد و کلیات آن به تصویب رسید؛ در این طرح عمده‌ترین مطلبی که منشا اثر برای مردم می‌تواند داشته باشد بحث جلوگیری از اطاله دارسی و سرعت بخشیدن به رسیدگی در پرونده‌های هیات عمومی دیوان است که مورد تصویب قرار گرفت.

وی گفت: همچنین بحث گسترش ابلاغ الکترونیکی آرای قضایی برای اصحاب دعوی از طریق سامانه سنا، ایجاد ضمانت اجرایی برای آرای صادر شده و شفافیت در نحوه رسیدگی به آرای مراکز شبه‌قضایی از جمله دیگر مصوبات به تصویب رسیده است.

پیرزاده افزود: همچنین قرار شد ضمانت اجرایی مصوبات دیوان عدالت را که در آن دچار مشکلاتی بودیم رفع شود، بنابراین سرعت و نحوه رسیدگی به شکایات و مصوبات دولت در هیئت عمومی با این مصوبه تغییرات اساسی خواهد داشت و شاهد سرعت رسیدگی‌ها خواهیم بود.

وی اظهار کرد: همچنین تصویب حضور دادستان دیوان عدالت اداری را خواهیم داشت که این موضوع در تقویت نظارت دیوان و پیگیری دادستان در حوزه جلوگیری از تخلفات اداری می‌تواند موثر باشد.

مدیرکل حقوقی و امور مجلس دیوان عدالت اداری و رئیس شعبه ۱۷ تجدیدنظر گفت: طرح اصلاح قانون تشکیلات آیین‌دادرسی دیوان عدالت اداری دارای ۵۰ ماده قانونی است که به ترتیب در صحن علنی مجلس در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار