نوبخت:
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: از ساعت ۱۲ امشب حداقل برای ۲۰ میلیون نفر پرداخت حمایت معیشتی انجام می‌شود.
کد خبر: ۷۹۸۲۷۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۸ 18 November 2019

به گزارش تابناک کردستان، محمدباقر نوبخت در حاشیه هفدهمین جلسه ستاد بودجه اظهار کرد: از ساعت ۱۲ امشب حداقل برای ۲۰ میلیون نفر پرداخت حمایت معیشتی انجام می‌شود.

وی گفت: فهرست خانوار‌هایی که شامل ۲۰ میلیون نفر می‌شود از طریق وزارت تعاون، ​کار و رفاه اجتماعی به ما اعلام شده تا اولین پرداخت حمایت معیشتی انجام شود و تا پایان این هفته (پس فردا یا شب بعد از آن) پرداخت حمایت معیشتی ۲۰ میلیون نفر دیگر انجام می‌شود و حداکثر شنبه یا یکشنبه هفته آینده پرداخت معیشتی ۲۰ میلیون سوم نیز پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: به این ترتیب حداکثر در طول یک هفته به حساب هر ۶۰ میلیون نفر (که برای خانوار‌های یک نفره تا 5 نفره و بیشتر تعریف شده) مبلغ حمایت معیشتی پرداخت می‌شود.

وی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خود را آماده می‌کند تا کسانی که متقاضی استفاده از این حمایت معیشتی هستند ساز و کار آن را اعلام کند تا متقاضیان بتوانند ثبت نام و نسبت به درخواست آنان رسیدگی شود.

نوبخت افزود: اگر رسیدگی به درخواست متقاضیان به طول انجامد مبلغ حمایت معیشتی این ماه از بین نمی‌رود و حداکثر برای ماه آینده دو برابر دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سامانه‌های این سازمان به روز و سریع است اظهار کرد: در تاریخ بیست و ششم هر ماه در ساعت مشخص یارانه‌ها به حساب همه واریز می‌شود تاکنون کسی نیست بگوید پرداخت یارانه‌ها به تأخیر افتاده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: به پرداخت معیشتی هم نظمی می‌دهیم تا خانوار‌ها بتوانند مطمئن شوند چه تاریخی آن را دریافت می‌کنند.

وی افزود: تلاش می‌کنیم این پرداخت‌ها (پرداخت یارانه نقدی، ​حمایت معیشتی و حقوق) هر ۱۰ روز یکبار انجام شود.

نوبخت درباره کسانی که یارانه آنان قطع شده، اما مایل به دریافت حمایت معیشتی هستند تصریح کرد: مکانیزمی وجود دارد که اگر کسانی باشند یارانه آنان قطع شد، بر اساس آنچه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشخص کرده، اما خود را مستحق دریافت حمایت معیشتی بدانند اعلام می‌کنند و به آن رسیدگی می‌شود.

وی گفت: قرار است به طور کلی به حدود ۶۰ میلیون نفر پرداخت حمایت معیشتی انجام شود.

تابناک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: