مجوز جدید برای تأسیس کارخانه آرد در کردستان صادر نمی‌شود
کد خبر: ۸۴۹۳۸۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰ 12 May 2020

خالد جعفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در جلسه کارگروه اصلاح نظام یارانه گندم، آرد و نان استان کردستان گفت: مصرف آرد در استان در حال افزایش نیست و بازار نیاز به تولید بیشتر ندارد و از سوی دیگر، کارخانه‌های موجود با کمتر از ظرفیت خود در حال فعالیت هستند لذا به کارخانه آرد جدید نیاز نداریم.

او در ادامه جلسه در خصوص تخلف دو واحد از سیلو‌های استان، افزود: قطعاً از سرمایه گذاران واقعی حمایت می‌کنیم، اما به هیچ وجه سیاستی مبنی بر حمایت از متخلفین نداریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان سیلو‌ها را بازو‌های اجرایی شرکت غله عنوان کرد و ادامه داد: از سرمایه گذاری در این حوزه حمایت می‌کنیم.

جعفری با بیان اینکه کردستان گندم مورد نیاز چند استان دیگر کشور را تأمین می‌کند، یادآور شد: با همکاری سازمان جهانی فائو، اقدامات اصلاحی به منظور افزایش گلوتن و پروتئین محصول گندم استان انجام می‌شود.

در ادامه این جلسه کیفیت نان در استان مورد بررسی قرار گرفت که نماینده خبازان دلیل آن را پایین بودن کیفیت آرد و نماینده کارخانه‌های آرد، پایین بودن کیفیت گندم را دلیل کیفیت پایین آرد عنوان کردند.

منبع/ باشگاه خبرنگاران جوان 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار