آزادسازی‌ خرمشهر ‌معجزه بود/
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده استان کردستان به روایتی شیرین از «وحدت، همدلی و صمیمیت» نیروهای سپاه و ارتش در عملیات فتح خرمشهر پرداخت.
کد خبر: ۸۵۳۶۹۳
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰ 23 May 2020

ناگفته‌هایی از «وحدت و همدلی» سپاه و ارتش در عملیات بیت‌المقدس / آزادسازی‌ خرمشهر ‌معجزه بود 

امیر سعید اثنی‌عشریه در این گفت‌و‌گو، با تبریک فرارسیدن سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر به همه مردم و رزمندگان اسلام اظهار داشت: دفاع مقدس بخشی از تاریخ پرافتخار ملت بزرگ و حماسه‌ساز ایران بوده که هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود.

وی با بیان اینکه «اعتقاد، ایمان و باور» رزمندگان دوران دفاع مقدس سبب شد که در دفاع از تمامیت ارضی کشور تا پای جان ایستادگی کنند، گفت: آزادسازی خرمشهر حماسه‌ای بوده که یاد آن همیشه، الگوی مسلمانان برای دفاع و مقاومت در برابر دشمنان نظام است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 28 پیاده استان کردستان تصریح کرد: دفاع مقدس یک فرهنگ است که ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی در آن تجلی پیدا کرده و امروزه بسیاری از مشکلاتمان را حل کرده و بازگو کردن رشادت‌ها و مجاهدت‌های آن دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس برای نسل جوان امروزی و فرزندانمان ضروری است.

امیر اثنی‌عشریه با بیان اینکه عملیات بیت‌المقدس یکی از بزرگ‌ترین عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس و دوران طلایی بود که منجر به آزادسازی خرمشهر شد، خاطرنشان کرد: برای نتیجه و پیروزی در یک‌ عملیات باید از «نیروی انسانی آموزش‌دیده، تجهیزات و پشتیبانی در ابعاد مختلف» برخوردار باشید.

وی با یادآوری اینکه در دوران دفاع مقدس اقشار مختلف مردم برای پیروزی، رزمندگان اسلام را کمک و پشتیبانی می‌کردند، افزود: گرچه در عملیات بیت‌المقدس امکانات و تجهیزات به‌روز نداشتیم اما به برکت حضور پدر معنوی و رهبری حضرت امام راحل(ره)، نیروهای سپاه و ارتش هماهنگی و انسجام خوبی با یکدیگر داشتند.

فرمانده ارتش استان کردستان با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس، عملیات بیت‌المقدس و سال‌های 60 و 61 وحدت فرماندهی، همدلی و صمیمیت بین نیروهای مسلح موج می‌زد؛ اظهار کرد: در آن دوران نیروهای سپاه و ارتش دوشادوش یکدیگر برای رسیدن به هدف مشترک و پیروزی تلاش می‌کردند که خوشبختانه پس از 578 روز (19 ماه) اسارت، خرمشهر آزاد و به آغوش گرم میهن اسلامی بازگشت.

وی با یادآوری اینکه کشور را همیشه سیاست‌مداران اداره کرده اما این فرماندهان و سرداران هستند که در حساس‌ترین شرایط، کشور را نجات می‌دهند، عنوان کرد: مصداق عینی این جمله در تاریخ دفاع مقدس به‌خوبی قابل مشاهده است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 28 پیاده استان کردستان با ذکر اینکه خرمشهر به‌واسطه قدرت، ایثار و ازخودگذشتگی نیروهای مسلح آزاد شد، ادامه داد: در آن زمان، به‌دلیل موانع‌هایی که عراقی‌ها ایجاد کرده بودند، هیچ‌کس انتظار آزادسازی خرمشهر را نداشت اما با مقاومت و ایستادگی این افتخار ماندگار، خلق شد.

وی با ابراز اینکه در دوران پرافتخار دفاع مقدس از نداشته‌ها به داشته‌ها رسیدیم، ادامه داد: کمبود امکانات آن دوران سبب شد که همه جوانان ایرانی به فکر عدم وابستگی به بیگانگان باشند و خوشبختانه امروز از موشک‌های نقطه‌زن، پایگاه‌های موشکی قوی و تجهیزات به‌روز برخورداریم و در صورت کوچک‌ترین تحرکات و اقدامات احمقانه دشمنان، پاسخ‌های سخت و پشمان‌کننده‌ای به آنان خواهیم داد.

امیر اثنی‌عشریه با بیان اینکه آزادی خرمشهر چیزی شبیه به یک معجزه بود و تأثیر بسیار مطلوبی بر روند جنگ و عقب‌نشنی دشمن بعثی داشت، یادآور شد: روزی ما سیم خاردار نداشتیم اما امروز به برکت انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس موشک بالستیک داشته و قدرت اول منطقه و تعیین‌کننده هستیم.

منبع/ تسنیم 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار