مدیر عامل گاز کردستان:
مهندس احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان به همراه تعدادی از مسئولین ستادی، معاون فرماندار و مدیران ادارات شهرستان سروآباد از پروژه‌های گازرسانی روستایی شهرستان سروآباد بازدید بعمل آورد.
کد خبر: ۸۹۹۶۱۴
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲ 15 September 2020
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان، مهندس احمد فعله گری مدیر عامل در حین بازدید در مورد توسعه گازرسانی روستایی چنین گفت: شرایط ویژه شهرستان سروآباد که مرزی بوده و نسبت جمعیت روستایی به جمعیت شهری آن ۷۰ درصد به ۳۰ درصد می‌باشد اهمیت گازرسانی روستایی را دو چندان حساس می‌نماید و افزایش خدمات گازرسانی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در راستای محرومیت زدایی و برخورداری هر چه بیشتر مناطق محروم از رفاه عمومی است.

وی افزود: شرایط توپوگرافی و ویژه منطقه اورامانات که کوهستان‌های رفیع و مسیر تردد آن پیچ در پیچ و شیب‌های تند از شهره خاصی برخوردارست، عملیات گازرسانی را با دشواری‌های فراوانی روبرو ساخته که مشابه آن کمتر در جا‌های دیگر ایران مشاهده می‌شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در مورد دشواری عملیات گازرسانی به شهر اورامان که در گذشته نه چندان دور صورت گرفت، اظهار داشت: این شهر در مسیر سخت کوهستانی قرار داشته و عملیات لوله گذاری با حفاری و عبور از مناطق کوهستانی با شیب زیاد و عبور ار دره‌ها و رودخانه‌ها انجام گردید که اتمام این طرح نقطه عطفی در تاریخ گازرسانی کشور به شمار می‌رود.

وی در ادامه سخنانش در مورد پروژه‌های فعال شهرستان سروآباد این گونه توضیح داد: در حال حاضر پروژه گازرسانی به مجتمع روستایی نوین که شامل روستا‌های نوین، ناو و کلجی که بعنوان آخرین روستا‌های فاقد گاز در شهرستان محسوب می‌شوند، فعال است که عملیات اجرایی آن از خرداد ماه سال جاری شروع گردیده است.

وی تصریح کرد: برای اتمام این پروژه که در امتداد پروژه‌های گازرسانی به شهر اورامان و روستا‌های تابعه آن مثل سلین، ژیوار و بلبر در حال انجام است، نیاز است ۱۸ هزار متر لوله گذاری در این مسیر صعب العبور صورت گیرد که تاکنون ۵ هزار متر از آن لوله گذاری شده است.

مهندس فعله گری به هزینه اجرای این پروژه اشاره کرده و گفت: اجرای پروژه گازرسانی به این مجتمع با احتساب هزینه‌های پشتیبانی و تحصیل اراضی به ۳۵ میلیارد ریال می‌رسد و سالانه در مصرف ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر سوخت‌های مایع صرفه جویی می‌گردد.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در ادامه بازدید در مورد چالش‌های پیش رو عملیات گازرسانی در این مسیر‌های ویژه و دشوار گفت: ضمن تشکر از تعامل و همکاری مسئولین استان، فرماندار و مسئولین ادارات شهرستان سروآباد در مورد همکاری‌های صورت گرفته ذکر این نکته ضروری است که با توجه به رفیع بودن کوهستان‌های این منطقه تنها مسیر تردد و عبور لوله در برخی نقاط به علت قرار گرفتن در مجاورت جاده، از مسئولین شهرستان درخواست همکاری بیشتر متصور است که این پروژه خدماتی که باعث تامین انرژی با ثبات برای اهالی منطقه می‌گردد به نقطه پایان برسد.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۷۲ روستای شهرستان سروآباد از قابلیت گازرسانی برخوردارست، گفت: تعداد روستا‌های گازدار این شهرستان ۶۷ مورد است که با گازدار شده این ۳ روستا تا دهه مبارک فجر سال جاری ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت روستایی این شهرستان از مرز ۹۹ درصد گذر خواهد کرد.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار