ماموستا حسینی:
امام جمعه شهرستان کامیاران گفت: نباید در این شرایط حساس کشور، با رفتار و گفتار ناپسند موجبات نگرانی و آزرده خاطر شدن پیروان مذاهب اسلامی فراهم شود.
کد خبر: ۹۱۲۹۵۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸ 29 October 2020
به گزارش خبرنگار تابناک در کردستان، ماموستا شیخ محسن حسینی امام جمعه شهرستان کامیاران در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: هفته وحدت از برکات نظام اسلامی و راهبرد اصلی مسلمانان در برابر هجمه‌های بی امان دشمنان اسلام است.
وی افزود: هفته وحدت یادگار پیر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) است و پیام آن برادری و اتحاد مسلمانان است تا با ذهن هوشیار، در سایه دستورات پیامبر خدا و عترت پاک آن حضرت حرکت کنند.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط دنیای اسلام، هرچه همدلی، اخوت و برادری میان ملت‌های مسلمان بیشتر شود زمینه بالندگی، رشد مشترک فکری و اعتقادی در جوامع اسلامی فراهم می‌آید.
ماموستا حسینی با اشاره به نقش وحدت بخش امام جعفر صادق (ع)، گفت: سیره زندگی امام جعفر صادق (ع) بر همدلی و یکپارچگی امت اسلام استوار است.
امام جمعه کامیاران با بیان اینکه نباید در این شرایط حساس کشور، با رفتار و گفتار ناپسند موجبات نگرانی و آزرده خاطر شدن شیعه و سنی فراهم شود، افزود: منویات مقام معظم رهبری نشانگر دیدگاه وحدت آفرین و توسعه بخش ایشان است و لازم است فصل الخطاب همه قرار گیرد.
امام جمعه کامیاران گفت: قرآن و سنت نبوی (ص) از سرمایه‌های اصلی مسلمانان و اساس تمدن اسلامی است و مذاهب اسلامی باید از این سرمایه به بهترین وجه استفاده کنند و در سایه وحدت با پیروی از سیره نبوی و تمسک به حبل الله امورشان را پی بگیرند.
ماموستا سید محسن حسینی عمل به دستورات قرآن و پیروی از سیره پیامبر (ص) را موجب تحقق وحدت میان مسلمانان معرفی کرد و گفت: هفته وحدت بهترین فرصت برای اشاعه منش و سبک زندگی پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) است.
وی اظهار داشت: استان کردستان به عنوان بزرگترین استان سنی نشین کشور، بیش از همیشه نیازمند نگاه وحدت بخش است و باید از بیان گفتار‌های وحدت شکن پرهیز کرد.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار