مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان:
مهندس احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان گفت: مشترکان در بخش‌های خانگی، صنعتی و تجاری در هفت ماه منتهی به پایان مهرماه سال جاری بیش از ۱ میلیارد و ۵۱۸ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۶۸۰ متر مکعب گازطبیعی مصرف کردند.
کد خبر: ۹۱۵۴۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹ 09 November 2020
به گزارش خبرنگار تابناک در کردستان و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان، مهندس احمد فعله گری با بیان اینکه مصرف گاز طبیعی و محاسبه گاز بهاء براساس فصل سرد و گرم صورت می‌گیرد که طول مدت زمانی فصل سرد از پانزدهم آبان ماه شروع و پانزدهم فروردین ماه به اتمام می‌رسد در فصل سرد مشترکین گاز طبیعی از یارانه بیشتری برخوردار می‌شوند.
مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با اشاره به بهره مندی ۱۰۰ درصدی جمعیت شهری و ۹۳ درصدی خانوار روستایی واجد شرایط استان از گاز طبیعی گفت: به طور میانگین بیش از ۹۸ درصد انرژی گرمایشی بخش خانگی استان با گاز طبیعی تامین می‌شود.
این مقام مسئول تصریح کرد: مصرف کل استان در هفت ماهه منتهی به پایان مهر ماه سال جاری در تمامی بخش‌ها ۱ میلیارد و ۵۱۸ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۶۸۰ متر مکعب بوده که میزان مصرف در بخش نیروگاه سنندج ۶۹۹ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۱۳۱ متر مکعب و در کارخانه سیمان بیجار ۵۹ میلیون ۹۳۶ هزار و ۶۶۶ متر مکعب بوده است.
فعله گری مصرف بخش‌های مختلف سال گذشته را این چنین تشریح کرد: مصرف کل استان در هفت ماهه منتهی به پایان مهر ماه سال ۹۸ در تمامی بخش‌ها ۱ میلیارد و ۳۶۶ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۱۷۹ متر مکعب بوده که میزان مصرف در بخش نیروگاه سنندج ۵۸۶ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۹۷ متر مکعب و در کارخانه سیمان بیجار ۵۶ میلیون ۱۲ هزار و ۸۶۹ متر مکعب بوده است.
وی یادآور شد: با مقایسه مصرف دو سال پیاپی در بخش‌های مختلف مشاهده می‌گردد که مصرف گاز طبیعی تا پایان مهرماه در جمع کل مصرف در تمام بخش‌ها ۱۱ درصد افزایش، در بخش نیروگاه ۱۹ درصد افزایش ودر بخش مصرف کارخانه سیمان بیجار ۷ درصد افزایش مشاهده می‌گردد.
فعله گری در مورد نسبت مصرف بخش‌های مختلف در سال جاری این چنین توضیح داد: سی ان جی ۷ درصد، صنعتی ۱۰ درصد، تجاری و عمومی ۴ درصد، خانگی ۳۲ درصد و نیروگاه سنندج ۴۷ درصد از کل مصرف استان در هفت ماهه اول سال جاری را به خود اختصاص داده اند.
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در پایان سخنان خود آمار مصرف اول آبان تا پایان روز ۱۷/۰۸/۹۹ درتمام بخش‌ها را ۱۲۲ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۹۸۷ متر مکعب ذکر کرد و اظهار داشت: در این مدت ۱۷ روزه مصرف گاز طبیعی در بخش نیروگاهی ۳۵ میلیون و ۱۰ هزار و ۷۴۳ متر مکعب و در کارخانه سیمان بیجار ۳ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۴۹۰ متر مکعب بوده است.
لازم به ذکر است مصرف گاز طبیعی کل استان کردستان از اول سال جاری تا پایان روز ۱۷/۰۸/۹۹ و در تمام بخش‌ها ۱ میلیارد و ۶۴۱ میلیون و ۷۵۶ هزار و ۶۶۷ متر مکعب بوده است.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار