معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذر، عملیات لایروبی در ۵۵ کیلومتر از رودخانه‌های استان با هدف ایجاد بستر لازم برای عبور جریان‌های سیلابی انجام شد.
کد خبر: ۹۳۰۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱ 06 January 2021
به گزارش تابناک کردستان و به نقل از خبرگزاری ایرنا کردستان، عرفان مومن پور اظهار داشت:این ۵۵ کیلومتر لایروبی رودخانه‌ها، از محل موافقتنامه اعتبارات جبران خسارت سیل مربوط به سال گذشته و با ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار انجام شده است.

وی افزود: امسال رودخانه‌های قشلاق، گاورود، دزلی و درکی، حسین‌آباد، گامیشگای بیجار، رشکی بانه، قزلچه سو، کانی دینار، کلین کبود، مریوان درزیان، چم سقز، کرفتو، قزل اوزن، آدینان، چم قشلاق، بیار کامیاران، چم قمچقای، قزلچه کند، خورخوره، کلین کبود و کوماسی لایروبی شد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کردستان با بیان اینکه در تمام رودخانه‌هایی که لایروبی لازم بوده، این کار انجام شده است، اضافه کرد: در سال ۹۹ اعتباری بابت لایروبی رودخانه‌ها درنظر گرفته نشده و همه هزینه‌ها از محل اعتبارات سال ۹۸ بوده است.

مومن‌پور بر لزوم مستمر بودن اجرای ساماندهی رودخانه‌های استان در طول سال با کمک اعتبارات استانی تاکید کرد و گفت: مابین دو پل قدیم و جدید قشلاق سنندج نیز که طی سال‌های گذشته وضعیت بد و نابسامانی داشت و همچنین قسمت بالادست و پایین دست پل گریزه سنندج هم به شعاع ۳۰۰ متر عملیات لایروبی رودخانه انجام شد.
منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار