دکتر آزاد حکمت :
مدیر مخابرات منطقه کردستان از افزایش ظرفیت پهنای باند اینترنت استان کردستان از 20 گیگا بایت به 30 گیگا بایت خبر داد.
کد خبر: ۹۳۸۶۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱ 07 February 2021
به گزارش تابناک کردستان، آزاد حکمت صبح امروز یکشنبه در نشست با خبرنگاران رسانه‌های استان در سنندج، اظهار کرد: نشست با اصحاب رسانه برای ما بسیار مهم و تاثیرگذار بوده و اتفاق دو جانبه بین رسانه و حوزه‌های خدمات رسان همیشه تاثیرگذار است چرا که رسانه ما را از شدت نیاز مخاطبان آگاه می‌کند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان بیان کرد: تغییرات و نوسانات زیادی در عصر کرونا در بخش‌های مختلف به وجود آمد، اما حوزه مخابرات بیشتر تحت تاثیر قرار گرفت چرا که زندگی مردم وابستگی زیادی به بستر‌های مخابراتی و ارتباطی دارد و این امر مطالبات مردمی و رسانه‌ای را از این حوزه بیشتر کرد.

وی با اشاره به تشکیل یک تیم راهبردی برای مقابله با کرونا در مخابرات استان کردستان عنوان کرد: با افزایش مصرف اینترنت توأم با شیوع کرونا، وضعیت دیتا تحت فشار قرار گرفت و بر همین اساس افزایش ظرفیت پهنای باند در اوایل سال در دستور کار قرار گرفت.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با بیان اینکه افزایش استفاده از اینترنت در استان در اوایل شیوع کرونا مشکات مقطعی ایجاد کرد که خوشبختانه با تلاش مخابرات استان رفع شد عنوان کرد: در این راستا ظرفیت سالانه اینترنت در کردستان تا ۵۰ درصد افزایش یافت و ipn شبکه برای فعالیت‌های مختصری که مردم با آن سروکار دارند راه اندازی شد.

حکمت از افزایش ظرفیت اینترنت ادارات و سازمان‌ها تا ۶/۵ برابر خبر داد و گفت: همچنین ظرفیت پهنای باند اینترنت استان از ۲۰ گیگ به ۳۰ گیگ افزایش یافته است و تا ۱۰ گیگ دیگر هم می‌تواند افزایش یابد.

وی میانگین مصرف اینترنت را در استان ۲۲ گیگ ذکر و اعلام کرد: ۲۸۴ سایت از ابتدای سال تا کنون ارتقا یافته و این با وجود محدودیت‌ها آمار قابل قبولی بوده و از این تعداد ۱۴۷ سایت روستایی و جاده ایی است.

حکمت با بیان اینکه در حوزه دیتا در نقاط شهری هم خدمات موثری برای ارتقا صورت گرفته است افزود: کردستان در حوزه سرمایه گذاری در بخش فیبرنوری به عنوان یک تکنولوژی جدید در کشور پیشتاز بوده و این امر بسیار مؤثر و مهم است که باید مورد تأیید مردم و رسانه باشد.

به گفته وی تهیه زیرساخت‌های حوزه فیبر نوری بسیار سخت و هزینه بر است و در این زمینه در استان استفاده از کابل‌های مسی برای توسعه نقاط جدید در حوزه فیبر نوری حذف شده است.

مدیرمخابرات منطقه کردستان خاطرنشان کرد: میزان پیش روی استان در حوزه اف تی تی اچ چهار برابر استان‌های مجاور است.

وی با بیان اینکه در حوزه اینترنت در نقاط روستایی دور افتاده استان مشکل پهنای باند وجود دارد افزود: تعهد ۳۳۰ روستا برای تجهیز به اینترنت در دستور کاری مخابرات استان قرار گرفت که به دلیل تعهد اخلاقی به مردم این تعداد را به ۵۲۷ روستا افزایش دادیم و از این تعداد تا کنون ۲۶ روستا را از ابتدای امسال به اینترنت مجهز کرده ایم.

به گفته حکمت آنتن دهی در شهر سنندج دچار مشکل است و مردم و رسانه‌ها در این زمینه باید بیشتر مخابرات را درک و همراهی کرده و برای رفع مشکل صبور باشند.

وی از راه اندازی سایت منطقه نایسر در سنندج خبر داد و تصریح کرد: برای نصب تجهیزات باید زیرساخت‌ها آماده و قابل دسترس باشد.

مدیرکل مخابرات استان کردستان توسعه زیرساخت‌های روستایی را از اولویت‌های مخابرات استان دانست و افزود: امسال تا کنون ۱۹۱ کیلومتر فیبر نوری را در روستا‌های کردستان اجرا کرده ایم که با این میزان آمار فیبرنوری روستایی استان را به ۴۰۰۰ کیلومتر رسانده ایم.

وی از راه اندازی و نصب ۱۷ سایت مخابراتی در سنندج طی سال جاری خبر داد و گفت:با وجود این تعداد سایت هنوز مشکلات آنتن دهی در استان حل نشده است.

حکمت با اشاره به مشکل پهنای باند روستا‌های استان بیان کرد: در راستای رفع این مشکل در ۶۴ روستا ظرفیت انتقال را افزایش داده ایم که این ظرفیت انتقال در برخی نقاط تا ۵۰ درصد افزایش یافته است.

تعرفه‌های مخابرات در سال جاری تغییری نکرده است
وی با اعلام اینکه در طول سال جاری برای پروژه‌های اجرایی شرکت مخابرات استان کردستان ۱۰۳ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است، یادآور شد: با وجود این میزان سرمایه‌گذاری و با توجه به شیوع ویروس کرونا هیچ گونه تغییر در تعرفه‌های مخابراتی استان ایجاد نشده است که امیدواریم با همکاری رسانه‌ها و مسئولان استان بتوانیم یک تغییر رویکرد در میزان تعرفه گذاری برای ارائه خدمات بیشتر ایجاد کنیم.

مدیرکل مخابرات استان کردستان، خاطرنشان کرد: در سایه خود باوری و تلاش شبانه روزی کارشناسان فنی مخابرات استان، موفق به همسان سازی مودم‌های OTN ساخت داخلی با OLT‌های خارجی شدیم که در شرایط اقتصاد جاری کشور چالش بزرگی بود.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار