در گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و پاسداشت ایام الله دهه مبارک فجر شرکت گاز استان کردستان با افتتاح و کلنگ زنی ۲۰۴ پروژه گازرسانی روستایی و گازرسانی به واحد‌های تولیدی و صنعتی دهه فجر را جشن گرفت.
کد خبر: ۹۴۱۱۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷ 16 February 2021
به گزارش تابناک کردستان و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان، مهندس احمد فعله گری در باره پروژه‌های افتتاح شده دهه مبارک فجر، گفت: نکته قابل توجه این است که «گازرسانی» کمک بزرگی به توسعه زیرساخت‌ها و ایجاد صنایع تبدیلی در روستا‌ها کرده است و ایجاد کارگاه بزرگ گازرسانی با به‌کارگیری متخصصان و نیروی کار بومی استان امکان پذیر شده است خدمات رسانی به روستا‌های کردستان در چند سال گذشته شتاب بیشتری به خود گرفته و روستا‌های این استان با برخورداری از گاز طبیعی، توسعه زیرساخت‌ها، اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت به شهر‌ها را موجب شده است.
احمد فعله‌گری با بیان اینکه ۱۱۳ پروژه مربوط به بخش صنعت و ۹۱ طرح نیز در بخش روستایی و ۲ شهرک در بخش شهری شهرستان بانه است در دهه مبارک فجر افتتاح و کلنگ رنی شد، اظهار داشت: در دهه فجر امسال، طرح گازرسانی به ۵۸ روستای استان با تحت پوشش قرار دادن ۲ هزار و ۹۸۳ خانوار و تحت پوشش قرار گرفتن ۸۱۰ خانوار شهرک‌های قابل افتتاح بانه، تعداد خانوار‌های که در دهه مبارک امسال زیر چتر گاز قرار گرفت و به عدد ۳۷۹۳ مورد رسید.
وی اضافه کرد: در بانه گازرسانی به ۲ روستا با ۱۲۸ خانوار و ۲ شهرک مسکونی شهری با ۸۱۰ خانوار، ۶ روستا در بیجار با ۱۷۱ خانوار، سه روستا در دهگلان با ۱۲۶ خانوار و سه روستا در دیواندره با ۵۱ خانوار افتتاح و به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: گازرسانی به ۲ روستا در سروآباد با ۲۹۳ خانوار جمعیت، سقز ۱۵ روستا با ۵۷۶ خانوار، سنندج ۹ روستا با ۷۵۱ خانوار، کامیاران ۹ روستا با ۴۷۷ خانوار و مریوان ۹ روستا با ۴۱۰ خانوار، از برنامه‌های افتتاحی شرکت گاز استان کردستان در دهه مبارک سال جاری بود.
مدیرعامل شرکت گاز کردستان با بیان اینکه گازرسانی به ۶۹ واحد صنعتی نیز در دهه فجر نیز افتتاح گردید، افزود: برای بهره‌برداری از طرح‌های قابل افتتاح ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده، ۴۰ هزار و ۵۴۹ متر شبکه اجرا و ۱۱۱ علمک نیز نصب شده است.
فعله‌گری یادآور شد: در دهه فجر ۱۱ واحد صنعتی در بانه، ۵ واحد در بیجار، ۸ واحد در دیواندره، ۱۰ واحد در سقز، ۵ واحد در قروه، ۱۸ واحد در سنندج و ۱۲ واحد در کامیاران از گاز طبیعی به صف مصرف کنندگان گاز طبیعی پیوستند.
وی اظهار داشت: برای بهره‌برداری از طرح گازرسانی به ۵۸ روستای استان و ۶۹ واحد صنعتی مبلغ ۵۶۳ میلیارد ریال از منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران هزینه شده است.
فعله‌گری تعداد پروژه‌های مربوط به کلنگ‌زنی عملیات گازرسانی روستایی را ۳۳ پروژه با تحت پوشش قرار دادن یک هزار و ۳۵ خانوار اعلام کرد و گفت: در بانه عملیات گازرسانی به ۲ روستا با ۳۵ خانوار، بیجار ۹ روستا با ۲۳۳ خانوار، دیواندره ۲ روستا با ۳۶ خانوار، سقز ۹ روستا با ۲۱۸ خانوار، سنندج پنج روستا با ۳۱۷ خانوار، قروه سه روستا با ۲۲ خانوار و مریوان سه روستا با ۱۷۰ خانوار عملیات اجرایی این پروژه‌ها آغاز گردید.
وی به آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۴۲ واحد صنعتی در استان (قروه) اشاره کرد و اظهار داشت: برای طرح‌هایی که کلنگ‌زنی می‌شود، ۷۶ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان هزینه پیش بینی شده برای کلنگ زنی در بخش گازرسانی روستایی و واحد‌های صنعتی را ۳۸۸ میلیارد ذکر کرد.
لازم به ذکر است مجموع اعتبارات هزینه شده برای افتتاح و کلنگ زنی ۲۰۴ طرح گازرسانی در استان کردستان ۹۶۰ میلیارد ریال می‌باشد و میزان شبکه‌های اجراء شده و پیش بینی شده به ۶۲۰ هزار متر خوهید رسید.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار