رییس راهداری و حمل و نقل و جاده‌ای سروآباد گفت: عملیات بازگشایی گردنه تته محور ارتباطی سروآباد - پاوه آغاز شد.
کد خبر: ۹۴۵۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲ 04 March 2021
به گزارش تابناک کردستان و به نقل از خبرگزاری ایرنا کردستان، دیاری استواری اظهار داشت: کار عملیات بازگشایی گردنه محور ارتباطی شهرستان‌های سروآباد - پاوه استان کرمانشاه آغاز شده و پیش بینی می‌شود ظرف هفته آینده در صورت مساعد بودن شرایط جوی این مسیر به صورت کامل بازگشایی شود.

وی با بیان اینکه سه ماه این گردنه مسدود است یادآور شد: گردنه تته از آذر امسال به دلیل بارش برف مسدود اعلام شده و تردد در این مسیر امکان پذیر نبود و محور هورامان هجیج به عنوان محور جایگزین برای عبور رانندگان و مسافران انتخاب شد.

رییس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان سروآباد یادآور شد: عملیات بازگشایی با ۲ دستگاه بولدزور آغاز شده و تاکنون یک کیلومتر از این مسیر بازگشایی شده و باتوجه به پیش بینی هوا مبنی بر بارش برف و باران طی امروز و فردا، عملیات بازگشایی متوقف و کار بازگشایی گردنه تته از روز شنبه ادامه خواهد یافت.

وی اضافه کرد: راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان پاوه نیز عملیات بازگشایی مسیر منتهی به گردنه تته در حوزه استحفاظی خود را آغاز کرده اند و با اتمام عملیات بازگشایی این مسیر تردد در آن برقرار می‌شود.

به گفته وی، پنج کیلومتر از محور ارتباطی سروآباد مریوان پاوه در حوزه استحفاظی شهرستان سروآباد مربوط به گردنه تته است و بقیه مسیر به طول ۱۵ کیلومتر در حوزه استحفاظی شهرستان پاوه است.
منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار