مهندس احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان به تعدادی از روسای واحد‌های ستادی از پروژه گازرسانی به مجتمع روستایی شیان و توریور بخش سیروان شهرستان سنندج بازدید بعمل آورد.
کد خبر: ۹۴۹۷۲۹
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶ 17 March 2021
به گزارش تابناک کردستان و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان، مهندس احمد فعله گری مدیر عامل در این بازدید در مورد توسعه گازرسانی بخش روستایی شهرستان سنندج چنین گفت: این شهرستان دارای ۱۹۶ روستای دارای سکنه است که قابلیت گازرسانی برای ۱۸۹ روستا فراهم است که تا کنون به ۱۶۷ روستا گازسانی صورت گرفته و عملیات گازرسانی در ۲ روستا در حال اجراء بوده و کار‌های مطالعاتی برای ۲۰ روستای باقیمانده در دست اقدام می‌باشد..

وی افزود: شرایط توپوگرافی و ویژه شهر و روستا‌های بخش سیروان که کوهستان‌های رفیع و مسیر تردد آن پیچ در پیچ و دارای شیب‌های تند است و زمین مسیر عبور لوله‌های گاز از جنس سنگ بسیار محکم بوده که عملیات حفاری برای دفن لوله‌های گاز را با دشواری‌های فراوانی روبرو ساخته که مشابه آن کمتر در جا‌های دیگر ایران مشاهده می‌شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در مورد پروژه‌های فعال بخش سیروان شهرستان سنندج اظهار داشت: پروژه‌های فعال شهرستان سنندج در سه مجتمع اصلی در حال فعالیت است که می‌توان به گازرسانی به مجتمع روستایی شیان و توریور اشاره کرد که خوشبختانه عملیات اجرایی از بهمن ماه آغاز گردیده است.

فعله گری در مورد پروژه مجتمع روستایی شیان و توریور چنین گفت: گازرسانی این مجتمع روستای شامل ۲ روستا شیان و توریور است که لوله گذاری به طول ۲۰ هزار متر پیش بینی شده است که تاکنون ۱۲۰۰ هزارمتر از آن اجراء گردیده است و پیش بینی می‌گردد ۳۳۰ انشعاب نصب گردد هرینه اجرای این پروژه ۵۰ میلیارد ریال می‌باشد.
فعله گری به خانوار‌های که در این مجتمع تحت پوشش گاز طبیعی اشاره کرد و آنرا ۳۵۰ مورد ذکر کرد.

وی تصریح کرد: در دهه مبارک فجر پروژه گازرسانی به مجتمع روستایی رشنش که شامل روستا‌های کرگینه، تازه آباد کیخسرو، پیچون، دادانه، رشنش، خانقاه و ۲ واحد مرغداری بود افتتاح گردید که لوله گذاری در این مسیر صعب العبور با مشقت‌های فراوان روبرو بود که تاکنون ۳۰ هزار متر از لوله گذاری انجام و تعداد عملک‌های نصب شده ۲۱۲ مورد می‌باشد و پیش بینی می‌گردد با توجه به مهاجرت معکوس این تعداد به ۲۵۵ عملک افزایش یابد.

مهندس فعله گری به هزینه اجرای پروژه رشنش اشاره کرده و گفت: اجرای پروژه گازرسانی به این مجتمع با احتساب هزینه‌های پشتیبانی و تحصیل اراضی به ۳۵ میلیارد ریال می‌رسد و سالانه در مصرف ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر سوخت‌های مایع صرفه جویی می‌گردد.

لازم به ذکر است تعداد کل مشترکان شهرستان سنندج ۱۸۰ هزار و ۲۹۳ مشترک است که تعداد ۱۵۰ هزار و ۵۸ مشترک در شهر‌ها و ۳۰ هزار و ۲۳۵ اشتراک در روستا‌ها ساکن هستند.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار