معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون ۱۱۵ هزار و ۲۸۲ دوز واکسن کرونا در استان در قالب نوبت اول و دوم تزریق شده است.
کد خبر: ۹۷۹۵۰۲
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸ 18 July 2021
به گزارش تابناک کردستان و به نقل از خبرگزاری ایرنا کردستان، ابراهیم قادری اظهار داشت: تاکنون ۷۳ هزار و ۹۵۵ نفر در کردستان واکسن نوبت اول و ۴۱ هزار و ۳۲۷ نفر نیز واکسن نوبت دوم را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷۳ هزار و ۹۵۵ نفر در استان واکسینه شده‌اند، اضافه کرد: تزریق واکسن کرونا به گروه‌های هدف در استان همچنان ادامه دارد و از مردم انتظار داریم در موعد مقرر برای دریافت واکسن به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: ۶ هزار و ۸۵۰ دوز واکسن برکت به استان کردستان اختصاص یافته که بیش از چهار هزار دوز آن از ۲۳ تیرماه وارد استان شده است.

قادری با اشاره به وضعیت تزریق واکسن کوو برکت در استان، ادامه داد: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته تاکنون در مجموع ۱۵۹ مورد از این نوع واکسن به گروه‌های هدف تزریق شده است.

وی ضمن اشاره به استقبال صورت گرفته برای دریافت واکسن کوو برکت در استان، یادآور شد: میزان استقبال از تزریق واکسن کوو برکت در کردستان رضایت بخش است و روند تزریق این واکسن طی روز‌های آینده بیشتر هم می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: میزان استقبال از واکسن کووبرکت در شهر‌های قروه، بیجار، سنندج، دیواندره و دهگلان بسیار رضایت بخش بوده است.

قادری با اشاره به عدم استقبال گروه‌های هدف برای دریافت واکسن کرونا، افزود: متاسفانه ساکنان دیگر شهر‌های استان استقبال کمتری از این مهم داشته‌اند که انتظار می‌رود هرچه سریعتر نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.

وی ضمن اشاره به احتمال اوج گیری مجدد ویروس کرونا در استان، گفت: با احتمال اوج‌گیری دوباره بیماری از اواخر تیرماه، خطر جدی بعضی از شهر‌های استان از جمله مریوان، سروآباد و بانه را تهدید می‌کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم، اضافه کرد: با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته شیوع مجدد ویروس کرونا در استان کردستان آغاز شده است و انتظار می‌رود که مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از شیوع مجدد این ویروس به جد جلوگیری کنند.
منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین