پیمان اسکندری :
مدیر تعاون روستایی استان کردستان گفت : در کردستان ۱۰۰ هزار تن ظرفیت برای ذخیره سازی گندم وجود دارد .
کد خبر: ۹۸۹۹۰۳
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۶ 30 August 2021
به گزارش تابناک کردستان، دکتر پبمان اسکندری ظهر امروز در مراسم افتتاح سیلوی ذخیره غلات صاحب ضمن تبریک هفته دولت گفت: استان کردستان یکی از استان‌های اصلی و قطب تولید گندم در کشور است.

وی افزود: هر ساله در فصل برداشت گندم قریب به ۵۰ درصد گندم تولید شده در استان توسط شبکه تعاون روستایی خریداری می‌شود.

اسکندری با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۱ انبار با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در استان کردستان فعالیت دارند، گفت: سالانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم در استان تولید می‌شود که به طور متوسط ۵۵۰ هزار تن آن خرید تضمینی می‌شود.

وی افزود: با این اوصاف ۵ برابر میزان ظرفیت انبار‌ها سالانه گندم از گندم‌کاران استانی خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی استان کردستان با بیان اینکه سیلوی ۱۵ هزار تنی ذخیره غلات سومین سیلوی شرکت تعاونی در استان کردستان است، بیان کرد: چهارمین سیلوی استان نیز طی چند ماه اخیر نیز در شهرستان سقز به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی از سیستم مالی و بانکی و تیم اقتصاد استان برای اهدای اعتبارات لازم قدردانی کرد و افزود: شرکت تعاونی روستایی شهر صاحب یکی از موفق‌ترین تعاونی‌های سطح استان است.

اسکندری یادآور شد: شرکت تعاونی روستایی شهرستان صاحب دارای سایت فراوری بذر، فروشگاه زنجیره‌ای، فروشگاه سم و کود و ... است.

اسکندری بیان کرد: زنجیره گندم از تولید گرفته تا برداشت همگی زیر نظر شرکت تعاون روستایی قرار دارد.

مدیر تعاون روستایی استان کردستان در ادامه به فعالیت‌های شرکت تعاون روستایی در زمینه کشت قراردادی اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های جدید سازمان جهاد کشاورزی اهمیت ویژه‌ای به تشکل‌ها شده است.

وی افزود: نتیجه این اعتماد‌ها به تشکل‌ها موفقیت در الگوی کشت و بازاریابی محصولات است که اکنون شاهد آن در استان هستیم.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار