مردم منتخبان خود را بهتر بشناسند!
امضای طرح مستثنا شدن شهردار تهران از قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان توسط 5 نماینده کردستان در مجلس

به گزارش تابناک کردستان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پارلمان طرح یک فوریتی استفساریه تبصره یک قانون اصلاح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوبه ۶ شهریور ۹۷ را مورد بررسی قرار دادند.

یک فوریت طرح مستثنا شدن شهردار تهران از قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان که با امضای 137 نفر از نمایندگان مجلس به هیئت رئیسه مجلس ارسال شده بود، نهایتا با ۱۲۶ رأی مخالف و تنها 94 رأی موافق در مجلس رد شد.

طبق گزارش منتشره در فارس، حمدالله کریمی نماینده مردم بیجار، محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه، منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد سیدمهدی فرشادان و سیداحسن علوی نمایندگان مردم سنندج، دیواندره و کامیاران جزء نمایندگانی بودند که طرح مستثنا شدن شهردار تهران از قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را امضا کردند.

امضای یک طرح استفساریه نه مغایرتی با قانون داد و نه در نفس خود اشکالی بر آن وارد است؛ اما سؤالی که در این باره ممکن است به اذهان خطور کند آنکه چرا 5 نماینده از 6 نماینده استان کردستان در مجلس به دنبال استثنا کردن یک شخص از قانون اصلاح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان بوده‌اند؟

لازم به یادآوری است طبق اطلاعات منتشره در برخی منابع خبری، دوشنبه‌ شب گذشته (30 مهرماه) یک نماینده زن و تعداد دیگری از نمایندگان مجلس در دفتر شهردار تهران حضور یافته و ضمن تماس با نمایندگان از آنها ‏خواسته‌اند تا این استفساریه را امضا کنند.