مدیرکل امور مالیاتی کردستان گفت: وظیفه امور مالیاتی صرفا وصول مالیات است و دخالتی در نحوه هزینه‌کرد مالیات نداریم.
کد خبر: ۱۱۶۹۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۳ 02 June 2024

به گزارش تابناک کردستان، مصطفی فعله‌گری امروز (۱۳خرداد) در دیدار با ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج اظهار کرد: از آنجایی که مسئولیت و رسالت اداره امور مالیاتی در جامعه حساس است نیاز داریم جهت فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از شخصیت‌های مهم و منتفذ استان از جمله حضرت‌عالی کمک بگیریم.

وی با عنوان اینکه مردم حق دارند بدانند مالیات کجا هزینه می‌شود، بیان کرد: پرداخت مالیات یک بعد قضیه و بعد دیگر هزینه کرد مالیات است و ضروری است دستگاه‌های خدمت رسان هزینه کرد مالیات را اعلام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی کردستان با اشاره به اینکه خرداد و تیر ماه فصل ارائه اظهارنامه مالیاتی و فرم تبصره ۱۰۰ است، تصریح کرد: با توجه به اینکه اقتصاد استان متکی بر کشاورزی و دامداری می‌باشد و مشاغل استان ضعیف هستند هدف این است که بیشترین اطلاع رسانی و مشاوره را به مردم داشته باشیم که مودیان دچار مشکل نشوند.

فعله‌گری تاکید کرد: از ملزومات اطلاع رسانی معطوف به تمکین مودیان، اعلام محل مصرف مالیات در استان است که متاسفانه روایت درستی در جامعه وجود ندارد و اگر دستگاه‌های خدمت رسان و متولی در این مورد اطلاع رسانی کنند شاهد تغییر شگرفی در فرهنگ مردم نسبت به مالیات خواهیم بود.

وی در این دیدار خاطرنشان کرد: در سال گذشته و دو ماهه اول امسال ٥ هزار و ٥۰۰ میلیارد ریال عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت شده که این مبالغ کمک قابل ملاحظه‌ای در اداره مناطق شهری و روستایی است.

برچسب ها: کردستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار