تاکید بر نقش روحانیون در اجرای قانون الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری بر نقش روحانیون و علمای اهل سنت در فرهنگ سازی و ترغیب مردم در الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول تاکید کرد.
کد خبر: ۱۱۷۱۵۱۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۸ 16 June 2024

به گزارش تابناک کردستان، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست با «حاج ماموستا اقبال بهمنی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری» با تاکید بر تصویب و ابلاغ قانون «الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول» گفت: با توجه به اهمیت تنظیم سند رسمی در کاهش دعاوی و اختلافات ملکی، نقش روحانیون و علمای اهل سنت در فرهنگ‌سازی و ترغیب مردم در الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول نقشی ضروری است. تاکید بر نقش روحانیون در اجرای قانون الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول

وی افزود: هماهنگی‌های لازم برای تدوین آیین‌نامه‌های قانون الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول بین دستگاه‌های مختلف در حال، اجرا است و عزم جدی برای اجرای قانون مذکور وجود دارد و در عین‌حال تسریع در روند اجرای قانون نیازمند همگرایی و هم افزایی و اقدامات مشترک با برخی دستگاه‌های اجرایی است.

بابایی در ادامه گفت: اجرای قانون «الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول» حکم حکومتی مطابق فرمایش رهبر معظم انقلاب و مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در عدم اعتبار بخشی به اسناد عادی و ضرورت الزام به تنظیم سند رسمی در معاملات اموال غیرمنقول است.

حاج ماموستا بهمنی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری نیز گفت: حسن اجرای قانون «الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول» نیازمند اطلاع رسانی درست از سوی اصحاب رسانه، معتمدان محلی، علما و روحانیون دارد که آمادگی خود را در جهت تسریع در اجرای این قانون با همکاری ائمه جمعه و جماعت اعلام می‌دارم.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار