طرح تابستانه مهارت در کردستان اجرا می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان گفت: طرح تابستانه مهارت از پانزدهم تیر سال جاری تا پانزدهم شهریور امسال در استان اجرا می‌شود.
کد خبر: ۱۱۷۲۶۷۰
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۹ 24 June 2024

به گزارش تابناک کردستان، سیدعلی علوی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: برای ایفای نقش مؤثر در هدایت شغلی و تحصیلی نوجوانان دانش‌آموز، در قالب یک عزم و هم‌افزایی ملی «طرح تابستانه مهارت» در بازده زمانی پانزدهم تیر تا پانزدهم شهریور در استان اجرا می‌شود.

وی افزود: اوقات فراغت دانش‌آموزان فرصت مغتنمی برای کسب مهارت است تا این قشر با بازار کسب و کار آشنا شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان بر ایجاد بسترهای لازم برای شناسایی استعدادهای مهارتی دانش‌آموزان و بازماندگان از تحصیل تاکید کرد و گفت: کمک به هدایت تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان، کمک به خلاقیت، نوآوری و رشد مهارت‌های کسب و کار در دانش‌آموزان، استعدادسنجی، رغبت‌سنجی و تعیین بهترین شغل متناسب با ویژگی‌های فردی متقاضی، معرفی ظرفیت‌های اشتغال موجود در جامعه مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است.

علوی ادامه داد: این طرح به منظور ایفای نقش مؤثر در هدایت شغلی و تحصیلی نوجوانان و جوانان دانش‌آموز با بهره‌مندی از ظرفیت‌های متقابل سازمان‌های متولی در راستای افزایش مهارت‌آموزی، عدالت آموزشی، توانمندسازی اقتصادی، سرمایه‌گذاری علمی و توسعه کمی و کیفی خدمات گروه‌های مخاطب با تاکید بر دانش‌آموزان کم بضاعت در استان برگزار می‌شود.

وی ایفای نقش مؤثر در هدایت شغلی و تحصیلی نوجوانان دانش‌آموز را دیگر هدف مهم اجرای طرح تابستانه مهارت عنوان کرد و ادامه داد: طرح تابستانه مهارت از پانزدهم تیر همزمان با سراسر کشور در کردستان اجرایی می‌شود و تا پانزدهم شهریور ادامه دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان با بیان اینکه جامعه هدف طرح تابستانه مهارت دانش‌آموزان و سایر گروه‌های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال هستند و در قالب این طرح به صورت رایگان آموزش می‌بینند، خاطرنشان کرد: سنین ۱۲ تا ۱۵ سال با عنوان مهارت‌آموز و سنین ۱۵ تا ۱۸ سال تحت عنوان کارآموز از مزایای این طرح بهره‌مند می‌شوند.

علوی اضافه کرد: این طرح در مراکز آموزشی دولتی و آموزشگاه‌های آزاد به صورت کاملاً رایگان اجرا می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار