روند انتخابات در کردستان بدون پرونده تخلف بود

رئیس شورای نگهبان استان کردستان گفت: خوشبختانه روند برگزاری انتخابات در کردستان بدون شکایت و پرونده تخلف بود.
کد خبر: ۱۱۷۳۳۲۳
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۶ 28 June 2024

به گزارش تابناک کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا امشب در نشست با اعضای هیئت نظارت شورای نگهبان استان کردستان، با ابراز خرسندی از اینکه انتخابات در کردستان بدون هیچ چالشی در حال برگزاری است، اظهار داشت: از ابتدای صبح تاکنون فرایند برگزاری به خوبی در حال انجام و مردم رضایت کامل دارند.

وی با بیان اینکه این دیدار به منظور خداقوت و قدردانی از زحمات اعضای شورای نگهبان انجام شد، گفت: امیدواریم که این روند انتخابات در کمال سلامت و آرامش تا پایان زمان انتخابات ادامه پیدا کند.

استاندار کردستان تصریح کرد: سیاست کلی ستاد انتخابات بر اساس چهار مؤلفه رهبر معظم انقلاب و بر اصل رعایت امنیت، سلامت انتخابات، رقابت سالم و مشارکت است.

بهروز مهتابی، رئیس شورای نگهبان استان کردستان نیز با اشاره به اینکه همکارانمان در طول ۵۰ روز اخیر که بر اساس قانون برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات تکلیف شده بود، اظهار کرد: گرچه روند برگزاری انتخابات کردستان در سایه آرامش و امنیت در حال برگزاری است، اما همکارانمان در طول این مدت زحمات زیادی کشیده‌اند.

وی با بیان اینکه دستگاه احراز هویت و امکانات لازم برگزاری انتخابات تأمین شد، گفت: انتقال این دستگاه‌ها در بحث حمل و نقل با مشکلاتی مواجه شد، اما خوشبختانه با همت فرمانداران توانستیم مشکل را برطرف کنیم.

رئیس شورای نگهبان استان کردستان با تأکید بر اینکه تعامل با دستگاه‌های اجرایی مطابق قانون صورت گرفت، تصریح کرد: روند برگزاری انتخابات با روحیه جهادی و بسیجی‌وار و با آبرو و بدون طرفداری از کاندیدای خاص انجام شد و شکایتی از هیچ ستاد انتخاباتی نداشتیم.

مهتابی با بیان اینکه انتخابات در کمال رعایت انتخاباتی برگزار شد، عنوان کرد: امیدواریم که خروجی این انتخابات به نفع نظام جمهوری اسلامی و مردم باشد.

به گزارش تسنیم؛ در این دوره از انتخابات ایران ۶ کاندیدا از سوی شورای نگهبان قانون اساسی تایید صلاحیت شدند و در نهایت با کناره‌گیری علیرضا زاکانی و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی؛ کاندیدا‌های انتخابات ریاست جمهوری ایران "سعید جلیلی، مسعود پزشکیان، محمدباقر قالیباف و مصطفی پورمحمدی" هستند.

انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در پی فقدان آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی هشتمین رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و همراهان در سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت امسال، امروز برای انتخاب نهمین رئیس جمهور در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار