استاندار: مشارکت در روستاهای کردستان پرشور است

استاندار کردستان گفت: در برخی روستا‌های استان مشارکت بسیار مطلوب بوده است و این نکته موجب انگیزه در استان شده است.
کد خبر: ۱۱۷۳۳۴۲
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۹ 28 June 2024

به گزارش تابناک کردستان، اسماعیل زارعی کوشا امروز جمعه (۸ تیرماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد:از اولین دقایقی که از ساعت ۸ صبح فرمان برگزاری انتخابات صادر شده است بدون هیچ مشکلی فرایند اخذ رای در استان کردستان شروع شده و ادامه دارد.

وی، با بیان اینکه کار اخذ رای در یک هزار و ۲۹۶ شعبه در سراسر استان در حال انجام است، عنوان کرد: استان کردستان از شاخص‌های مختلف به ویژه شاخص امنیت در بالاترین سطح ممکن برخوردار است.

به گفته استاندار کردستان، امنیت پایدار مردمی در انتخابات امروز برقرار است، از نظر فرایند برگزاری انتخابات تعامل بین هیئت اجرایی و نیرو‌های امنیتی که مسئول نظم و امنیت انتخابات هستند بدون کوچکترین مشکل کار در حال انجام است.

کوشا اعلام کرد که در برخی روستا‌های استان مشارکت بسیار مطلوب بوده است و این نکته موجب انگیزه در استان شده است.

وی افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات زمینه پیگیری پروژه‌ها در سطح ملی را تسهیل می‌کند.

استاندار کردستان از مردم استان درخواست کرد که هر چه سریعتر به پای صندوق‌های رای بیایند و آن را به آخر وقت موکول نکنند.

به گفته وی، طبق قانون رای گیری از ساعت ۸ تا ۱۸ است، اما این زمان بنا به نیاز قابل تمدید است، اما معمولا تجربه نشان داده که بسیاری از مردم به دلیل گرفتاری‌های روزمره در ساعات اولیه نمی‌توانند در پای صندوق رای حضور یابند، به همین دلیل پیش بینی می‌شود که مشارکت در ساعت‌های پایانی هم ادامه دار و شلوغ باشد.

وی خاطرنشان کرد: هنوز آمار و درصد‌های مشارکت در استان مشخص نیست و باید تلفیق شد و این انتخابات با انتخابات دوره گذشته که مربوط به مجلس شورای اسلامی و شورای شهر بوده متفاوت است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار