مردم انقلابی و آزادی‌خواه سنندج، با تجمع در مسجد جامع این شهر، جنایات رژیم غاصب و کودک‌کُش صهیونیستی را محکوم و بر حمایت از فسطین مظلوم تاکید کردند.
کد خبر: ۹۶۵۳۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹ 20 May 2021
به گزارش تابناک کردستان، اقشار مختلف مردم سنندج، روحانیان، نظامیان و مسوولان استان روز پنجشنبه با حضور در صحن قدیم مسجد جامع این شهر و ضمن در دست داشتن پرچم‌های ایران و فلسطین، با شعار‌های مرگ بر اسراییل حملات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه و فلسطین را محکوم کردند و خواستار وحدت جهان اسلام در برابر اسراییل خبیث شدند.

نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری در این آیین، حضور مردم سنندج و اعتراض آنان به جنایات رژیم صهیونیستی را نشانه حمایت از مردم مظلوم دانست و گفت: در دنیایی که دست ناپاک اسراییل و استکبار برای ایجاد تفرقه و اختلاف بین جامعه و مذاهب اسلامی آشکار شده، همه باید متحد شده و در برابر توطئه‌های دشمنان اسلام بایستند.


ماموستا فایق رستمی بر لزوم بیداری مسلمانان و حاکمان کشور‌های اسلامی در برابر ظلم اسراییل برای دفاع از مردم فلسطین تاکید کرد و افزود: رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی به دنبال نابود کردن زیرساخت‌های اقتصادی کشور‌های اسلامی هستند، بنابراین مسلمانان باید به خود بیایند، چراکه در صورت سکوت جامعه اسلامی، اسراییل برای جنایت‌های بیشتر جسورتر می‌شود.

وی با بیان اینکه اسلام دین برادری، شفقت، صلح و دوستی است، یادآور شد: مسلمانان باید طبق فرموده خداوند در قرآن، مدافع مظلومان و محرومان باشند، پس اکنون دیگر جایز نیست در برابر ظلم رژیم صهیونیستی نسبت به مردم غزه و فلسطین سکوت کنیم.

نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری خواستار دشمن‌شناسی مردم مسلمان شد و اظهار داشت: امروز باید به داد مردمی برسیم که هر روز و شب، مورد هجمه و حملات هوایی رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرند و تنها راه پیروزی در مقابل این رژیم غاصب، اتحاد و حمایت از مردم فلسطین است.

ماموستا رستمی، موضوع فلسطین را مسئله‌ای جهانی و فارغ از هرگونه اعتقاد و باور دانست و اضافه کرد: رژیم صهیونیستی و حامیان غربی آن نشان دادند که ادعایشان مبنی بر داشتن تمدن و پیشرفت در قرن ۲۱، توخالی است، در حالیکه دین اسلام ۱۴۰۰ سال پیش، دفاع از حقوق بشر و ارزش قائل شدن برای انسان و بشریت را در جامعه گمراه آن دوران پیاده کرد.

وی با بیان اینکه اسراییل به زودی و بر اساس نص قرآن نابود می‌شود، افزود: مردم فلسطین چشم انتظار کمک‌های جامعه اسلامی و اتحاد آنان در برابر رژیم صهیونیستی هستند، پس با تمام توان از آنان دفاع کنیم.


تجمع‌کنندگان در پایان این تجمع، ضمن به آتش کشیدن پرچم اسراییل، همصدا شعار مرگ بر اسراییل سر دادند.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار