مدیرتوزیع برق شهرستان مریوان با اشاره به اینکه ۴۰ روستا در این شهرستان مشمول طرح بهارستان می‌شوند، گفت: برای اجرای این طرح بیش از ۳۵ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده است.
کد خبر: ۱۰۳۲۹۷۹
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵ 09 March 2022
به تابناک کردستان، عبدالرحمن مرادی مدیر توزیع برق شهرستان مریوان با اشاره به اینکه در قالب طرح بهارستان شبکه توزیع برق ۴۰ روستا در شهرستان مریوان اصلاح و بهینه‌سازی می‌شود، افزود: در همین راستا تاکنون شبکه برق ۱۳ روستا به طور کامل بهینه‌سازی شده و همچنین عملیات اصلاح و بهسازی شبکه توزیع برق در سایر روستا‌های باقی مانده نیز از پیشرفت ۴۰ درصد برخوردار است.

مدیرتوزیع برق شهرستان مریوان با اشاره به اینکه در شهرستان مریوان ۱۴۹ روستای برقدار وجود دارد، افزود: با اجرای این پروژه‌ها علاوه بر مقاوم سازی و حفاظت فیزیکی از شبکه برق، درمجموع شبکه برق بیش از ۲۰ هزار مشترک در روستا‌های شهرستان مریوان پایدار می‌شود.

وی اعتبار تخصیص داده شده به اجرای طرح بهارستان در شهرستان مریوان را ۳۵ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: جابجایی ومقاوم سازی پایه‌های برق درمعابر روستایی، تامین ولتاژ مطمئن مشترکین روستایی، اصلاح روشنایی معابرعمومی روستاها، اصلاح فرسودگی شبکه برق روستا‌ها مشمول طرح وتوسعه شبکه وتامین برق متقاضیان جدید انشعاب از اهداف طرح بهارستان محسوب می‌شود.

مرادی افزود:توجه ویژه به تأمین برق روستا‌ها و همچنین رفع مشکلات احتمالی روستا‌ها در حوزه‌های تأمین برق مطمئن و پایدار می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت و توسعه پایدار باشدکه این امرخودنیز منجر به توسعه اشتغال و مهاجرت معکوس در روستا‌ها می‌شود.

مقرر است امسال شبکه برق ۴۲۰ روستای استان کردستان در قالب طرح بهارستان اصلاح و بهسازی شود که این طرح تاکنون در ۱۷۱ روستای مورد هدف به طور کامل اجرا شده است.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار