اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در محکوم کردن اغتشاشات اخیر و توهین به مقدسات دینی، بیانیه‌ای صادر کرد.
کد خبر: ۱۰۶۹۲۲۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱ 24 September 2022

به گزارش تابناک کردستان، در متن این بیانیه که روز شنبه که به ایرنا مرکز سنندج نمابر شد، آمده است: ایران اسلامی همواره با اقتدار بر مصائب فایق آمده و هوشیاری مضاعف ملت پرسشگر و مطالبه گر، مادامیکه در چارچوب قانون و اخلاق به مسیر متعالی خویش ادامه دهد قطعا سراچه و ادامه دهنده نفس انقلاب اسلامی و رکن اصلی صیانت از هویت نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

در ادامه بیانیه ذکر شده است: اما اگر ساحت این رفتار معقولانه با فتنه دشمنان داخلی و خارجی مبدل به نوعی آشوب و برهم زدن امنیت جامعه گردد، کارکرد عقلایی خویش را از دست داده و تبدیل به اغتشاشی می شود که نخستین ثمره آن سلب آسایش جامعه و رکود در حرکت توسعه می گردد، توسعه به معنای تعالی اندیشه های ناب اسلامی - ایرانی و آسایشی که در آن احترام به قانون و تکریم کرامت انسان ها در احترامی متقابل نهفته باشد.

همچنین در این بیانیه آمده است: حادثه ای تلخ که چندی پیش با مرگ خانم مهسا امینی شهروند جوان سقزی اتفاق افتاد و در فضای جامعه ما، چالشی نا خواسته را رقم زد؛ گرچه با توجه و پیگیری ویژه مسئولین همراه شد؛ اما برخی حواشی تلخ و زیان بار را برای مردم و امنیت جامعه ایجاد نمود.

در بخش دیگر این بیانیه بیان شده است: متاسفانه در حالی که مسئولین با جدیت در حال حقیقت یابی و ابهام زدایی از ماهیت ماجرا بوده و هستند، برخی جریان های فرصت طلب وابسته و هوادار ضد انقلاب ملحد، سعی کرده و می کنند با سوار شدن بر امواج احساسات مردمی با اغتشاشگری و برنامه هایی ضد دینی و ضد ملی، تجمعات را به سمت و سوی ساختار شکنی و اهداف براندازانه عوامل خارجی پیش ببرند، که هجمه بالای این حرکات را با لجن پراکنی در شبکه های اجتماعی فضای مجازی و ایجاد جو روانی مخرب در معابر عمومی توسط اشخاصی فرصت طلب نه مطالبه گر شاهدیم.

در ادامه بیانیه اشاره شده است: تخریب اموال عمومی و خصوصی، آتش زدن قرآن کریم، بقاع متبرکه، مساجد و پرچم کشور عزیزمان، تعرض به زنان محجبه و برخورد خشونت آمیز با حافظان و مدافعان غیور امنیت کشور به ویژه نیروی انتظامی، مطمئنا برخاسته از یک تجمع اعتراضی مطالبه گرایانه نیست و همراهی رسانه های بیگانه و تشویق و تأیید دولتمردان آمریکایی و صهیونیستی و هم چنین منافقین و گروهک های تجزیه طلب، از عمل این مغرضان، ابعاد مختلف آن را آشکارتر کرده است.

همچنین آمده است: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با محکوم کردن اقدامات ضد دینی و ضد ملی این معدود افراد و تمجید از اهتمام متعهدانه نهادهای مسؤول، از آنان می خواهد هرچه سریعتر، تدابیر قانونی لازم را اعمال و آرامش را به جامعه بازگردانند.

در بخش دیگری از بیانیه تاکید شده است: قطعاً نفس سربازان متعهد و ملبس به صیانت از اصول و ارزش های انقلاب اسلامی عمل به قانون، رفتار توام با ملاطفت، پاسخگویی صریح و شفاف و احترام به حرمت والای انسانی برگرفته از اخلاق حسنه اسلامی است و عمل منطبق بر این رفتار و صفات حسنه قطعا زدودن فرصت ایجاد فتنه توسط دشمن در جنگ روانی و تبلیغات سوء با اطلاع رسانی به موقع و مصلحت اندیشی موثر خواهد بود.

در ادامه تصریح شده است: از عموم هم استانی های عزیز بالاخص هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران متدین، غیور و فهیم که با هوشیاری، جبهه دشمن را شناخته وضمن ابراز نفرت، از این حرکت های معلوم الحال دوری کرده اند، تشکر می کنیم.

در پایان این بیانیه آمده است: قطعا جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار بیداری اسلامی با بیش از ۴ دهه تجربه گرانسنگ مردم سالاری دینی نشان داده که جامعه ای دین باور و دارای غیرت اسلامی را در بطن خویش داشته که هر گونه حرکت های مذبوحانه، نظام اسلامی را از پیگیری مقتدرانه تحقق آرمانها و ارزش های دینی اش بازنخواهد داشت.

تاکنون در جریان تجمعات و اعتراضات خیابانی در شهرهای کردستان چهار نفر (۲ نفر در دیواندره، یک نفر در سقز و یک نفر هم دهگلان) در قالب پروژه کشته سازی، توسط ضد انقلاب کشته شده‌اند.

مهسا امینی روز جمعه ۲۷ شهریور در بیمارستان کسری فوت کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار