رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان گفت: ۱۴ هزار و ۸۲۱ داوطلب در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی در استان کردستان شرکت کردند.
کد خبر: ۱۱۵۷۸۱۰
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۱ 08 March 2024

به گزارش تابناک کردستان، اکبر محمدی امروز جمعه، (هجدهم اسفند) در جریان بازدید از حوزه برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی در دانشگاه کردستان، اظهار کرد: آزمون استخدامی آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی سال ۱۴۰۳ با حضور بیش از ۶۳۶ هزار داوطلب در سراسر کشور امروز جمعه برگزار شد که از این تعداد ۱۴ هزار و ۸۲۱ نفر شرکت‌کننده از استان کردستان در هفت شهرستان به رقابت پرداختند.

وی افزود: بانوان ۷۶ درصد و همچنین آقایان ۲۴ درصد سهم ثبت‌نامی در این آزمون استخدامی را به خود اختصاص دادند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان گفت: سهمیه جذب استان کردستان در این آزمون استخدامی ۷۰۷ نفر است که ۴۹۹ نفر از سهمیه آن مربوط به داوطلبان آزاد، ۱۶۴ نفر سهمیه مربوط به داوطلبان ایثارگر ۲۵ درصد، ۲۳ سهمیه مربوط به داوطلبان ایثارگر ۵ درصد و در نهایت ۲۱ سهمیه آن به داوطلبان معلول اختصاص داده شده است.

محمدی ادامه داد: بر اساس سهم تفکیک جنسیتی نیز ۱۱ هزار و ۲۷۳ نفر از بانوان و ۳۵۴۹ نفر از آقایان در این آزمون استخدامی شرکت کرده‌اند که پس از اعلام نتایج و طی فرآیند‌های قانونی، استخدام وزارت آموزش و پرورش خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی در خرداد سال آینده اعلام و پذیرفته شدگان این آزمون نیز از ابتدای مهرماه سال آتی در کلاس‌های درسی مدارس در سطح استان شروع به کار خواهند کرد.

برچسب ها: کردستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار