رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان با اشاره به اینکه یک سوم تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در شهر‌های استان، عابران پیاده هستند، فرهنگ‌سازی و ارتقاء رفتار ترافیکی عابران پیاده را یکی از راهکار‌های کاهش تصادفات عنوان کرد.
کد خبر: ۱۱۶۳۰۸۹
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۶ 17 April 2024

به گزارش تابناک کردستان، سرهنگ رضا همتی‌زاده امروز چهارشنبه (۲۹ فروردین) در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: بیشترین تلفات ناشی از سوانح رانندگی در شهر‌های استان، عابران پیاده هستند که سالانه تعداد زیادی از عابرین به همین علت جان خود را از دست می‌دهند.

وی افزود: بعضی از عابران پیاده تصور می‌کنند همیشه و در تمام معابر حق تقدم دارند و صرفا رانندگان باید در هنگام تردد، حواسشان به عابران پیاده باشد، اما واقعیت این است که عوامل زیادی سبب حواس پرتی راننده شده و این حواس پرتی می‌تواند حوادث ناگواری را برای عابران پیاده رقم بزند.

رئیس پلیس راهور استان کردستان بیان کرد: اگر فرهنگ‌سازی لازم برای تغییر در رفتار ترافیکی عابران پیاده انجام نشود، قطعا این آمار افزایش خواهد داشت.

وی به عابران پیاده توصیه کرد: هنگام عبور از عرض خیابان با تلفن همراه صحبت نکنند و حواسشان به ملزومات عبور از خیابان باشد و خوب ببینند و خوب دیده شوند.

همتی‌زاده، پرهیز از عجله و شتاب و خودداری از انجام حرکات غیر قابل پیش‌بینی، عبور از محل‌های مجاز مانند پل‌های عابر پیاده و خط‌کشی‌ها، پیاده‌شدن از درب عقب سمت راست خودرو، استفاده از پیاده‌رو و پرهیز از تردد در طول خیابان را از مهم‌ترین وظایف عابران پیاده در رفتار ترافیکی برشمرد.

وی تصریح کرد: رفتار غیرمنصفانه برخی اصناف در قرار دادن پایه ومیز فروش کالا در جلو مغازه و پیاده‌رو برای تبلیغ و فروش باعث تغییر مسیر حرکتی عابرین به داخل خیابان شده که این نیز از عوامل تصادف بوده که لازم است به این نکات توجه جدی شود.

همتی‌زاده از دستگاه‌های مسئول خواست با فراهم ساختن زیرساخت‌های محل عبور امن عابر پیاده و توسعه ملزومات ترافیکی این حوزه در افزایش ایمنی محل‌های عبور عابران پیاده کمک کنند.

برچسب ها: کردستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار