شهردار سنندج با بیان اینکه خدمت‌رسانی به شهر و شهروندان امسال در مجموعه شهرداری در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت تعریف شده است، از کلنگ‌زنی دو پروژه تقاطع تکیه و چمن و پارکینگ طبقاتی و اجرای طرح ساماندهی وانت‌های میوه‌فروشی و دستفروشان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۴۶۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۷ 28 April 2024

به گزارش تابناک کردستان، سیدانور رشیدی امروز (نهم اردیبهشت ماه) در نشست مدیران و معاونان شهرداری سنندج با اعضای شورای اسلامی شهر به‌مناسبت روز شوراها، اظهار کرد: حوزه کاری در شهرداری‌ها به‌دلیل محدودیت‌های مالی و گستره انتظار‌های مردم بسیار سخت است.

وی بیان کرد: برخی اقدامات شهرداری در راستای ایجاد زیرساخت‌ها مانند اجرای ۲۰۰ کیلومتر فیبرنوری در راستای هوشمندسازی شهر، هدایت آب‌های سطحی، احداث سوله برای ساماندهی بازیافت و سگ‌های بدون صاحب و ... انجام شده که شاید برای مردم مشهود نباشد، اما این‌ها اقدامات زیرساختی هستند که در آینده نتایج آن به نفع شهر و شهروندان است.

وی با بیان اینکه پروژه شهرداری الکترونیک به‌صورت ۱۰۰ درصدی انجام شده است، گفت: همگام‌سازی و به‌روزرسانی اقدامات در شهرداری الکترونیک جزو اولویت ما بود که استارت آن زده شد و ۱۰۰ درصد جلو رفته است و قطعاً تحقق شهرداری الکترونیک گام بلندی در شفاف‌سازی، کاهش فساد اداری و … خواهد بود.

رشیدی ادامه داد: با تلاش مجموعه مدیریت شهری و همراهی شورا‌ها شاخص‌های خدمات‌رسانی در حوزه‌های مختلف از جمله آسفالت، سرانه فضای سبز، شهرداری هوشمند، برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی، ایجاد زیرساخت‌های ورزشی و ... ارتقا پیدا کرده است و می‌توانیم با سند کاملاً ارائه کنیم.

وی بیان کرد: ساماندهی وانت‌های میوه‌فروش را در سال ۱۴۰۱ در سطح قابل قبول اجرا کردیم و با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده ۱۵ اردبیهشت ماه ساماندهی وانت‌های میوه‌فروش در شهر اجرا خواهد شد.

شهردار سنندج با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی‌های خوبی برای ساماندهی دست‌فروشان شده است، اظهار کرد: تمام توان خود را در راستای اجرای کامل ساماندهی دستفروشان انجام خواهیم داد و در این راستا نیازمند همراهی دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف هستیم.

رشیدی گفت: شهرداری سنندج خود را موظف به خدمات‌رسانی شایسته به مردم سنندج می‌داند و در اجرای طرح ساماندهی وانت‌های میوه‌فروش هرگز دنبال بریدن نان و منبع درآمد هیچ کسی نیستیم، بلکه هدف ما اجرای طرح‌های کارشناسی‌شده برای مدیریت و ساماندهی وضعیت وانت‌بار‌ها و دست‌فروشان است. در این راستا، پنج نقطه‌ای که برای استقرار وانت‌های میوه‌فروش در نظر گرفته شده بود، به ۱۰ نقطه افزایش یافته است و امیدواریم شاهد اجرای قابل قبول این طرح در سنندج باشیم.

شهردار سنندج با اعلام اینکه در راستای افزایش سرانه فضای سبز در سال گذشته، کار‌های خوبی انجام شد که امسال نیز استمرار خواهد داشت، افزود: اجرای پارک‌های بزرگ مقیاس و پارک‌های درون محلی در سال گذشته انجام شد و پارک ۳۶ هکتاری پیرچنار، ۲۰ هکتاری نیشتمان و سه هکتاری نایسر و ۲۰ پارک درون محلی دیگر برای امسال برنامه‌ریزی شده است.

رشیدی گفت: در راستا رفع مشکلات ترافیکی به‌عنوان یکی از دغدغه‌ها و مطالبات اصلی مردم، پروژه تعریض پل قشلاق، تکمیل بلوار سنجرخان و تکمیل بلوار ننله، انجام شده و پروژه تقاطع غیرهمسطح محمدی، بلوار ۲۴ متری توس نوذر امسال اجرا خواهد شد.

شهردار سنندج بیان کرد: کلنگ‌زنی دو پروژه تقاطع تکیه و چمن و پارکینگ طبقاتی هسته مرکزی شهر و چند پروژه عمرانی را امسال انجام خواهیم داد.

وی با عنوان اینکه خود را دچار حواشی و فضاسازی‌های مخرب نمی‌کنیم، اظهار کرد: حواشی برای مدیران سم است و معتقدیم خدمت به مردم باید ملاک اصلی و حرکت مدیران باشد.

او اضافه کرد: برای آن عده از افرادی که به‌دلیل به خطر افتادن منافع‌شان می‌خواهند با ایجاد حواشی مسیر خدمت به شهر و شهروندان را دچارخلل کنند، پاسخ مناسب داریم که در زمان لازم عنوان خواهیم کرد؛ اما حاضر نیستیم فرصت و زمان خدمت را که در اختیار داریم صرف پاسخ دادن به این حواشی کنیم.

برچسب ها: کردستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار