رییس دانشگاه کردستان گفت: بر اساس گزارش رصد و پایش کتاب‌های نویسندگان ایرانی منتشر شده توسط ناشران معتبر بین المللی، دانشگاه کردستان با چاپ ۸۹ عنوان کتاب در سطح بین المللی در ردیف پنجم دانشگاه‌های جامع وزارت علوم قرار گرفت.
کد خبر: ۱۱۶۶۰۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۱ 08 May 2024

به گزارش تابناک کردستان، حامد قادرزاده اظهار کرد: موسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) در کنار همه ماموریت‌های گذشته خود و پایگاه‌های علمی متنوعی که داراست، پایگاهی از کتاب‌های بین المللی مولفان و نویسندگان دانشگاهی فراهم کرده که توانسته تولیدات علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور که در قالب کتاب است را گرد هم آورد تا نمایی کلی از وضعیت انتشارات بین المللی این مراکز را فراهم سازد.

وی افزود: بر اساس آخرین اطلاعات گردآوری شده، تعداد هزار و ۷۸۹ عنوان کتاب از نویسندگان ایرانی توسط ناشران معتبر بین المللی به چاپ رسیده است که در این میان دانشگاه‌های جامع کشور با انتشار هزار و ۴۳۵ عنوان کتاب در صدر قرار دارند.

رییس دانشگاه کردستان بیان کرد: بر اساس گزارش ارائه شده توسط این پایگاه، دانشگاه کردستان با چاپ ۸۹ عنوان کتاب در ردیف پنجم جدول و پس از دانشگاه‌های تهران، شیراز، فردوسی مشهد و اصفهان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین، حوزه هنر و علوم انسانی با ۹۹۱ عنوان کتاب در رتبه نخست حوزه‌های موضوعی مصوب وزارت علوم قرار دارد.

پایگاه «کتاب‌های بین المللی نویسندگان ایرانی» توسط موسسه ISC در سال گذشته راه اندازی شده است و تاسیس این پایگاه در راستای تقویت دیپلماسی و تعاملات علم و فناوری کشور می‌باشد و گامی مهم در جهت مرجعیت علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی است.

برچسب ها: کردستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار