استاندار کردستان به مناسبت هفته هلال احمر با مدیر عامل، پرسنل خدوم و جوانان عضو جمعیت هلال احمر کردستان دیدار کرد.
کد خبر: ۱۱۶۶۶۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۷ 12 May 2024

به گزارش تابناک کردستان، اسماعیل زارعی کوشا، شامگاه گذشته ۲۲ اردیبهشت ضمن تبریک هفته هلال احمر به مدیران، کارکنان و اعضای این خانواده بزرگ، اظهار کرد: حضور در جمع خانواده هلال احمر حس خوبی دارد و عضویت در این نهاد خدوم و ارزشمند در حوزه‌های امدادی، خدماتی به ویژه حوزه جوانان که در راستای تربیت و آموزش جوانان گام بر می‌دارد بسیار مبارک است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر کردستان در همه شرایط سخت، سرما و گرما، دور از خانواده با موفقیت و به خوبی پای کار بوده و این توفیقات برجسته قابل تقدیر است.

استاندار کردستان در ادامه عنوان کرد: هلال احمر نهادی ارزشمند و جذاب است که جوانان مشتاق به فعالیت در این مجموعه هستند و ضروری است فراتر از توان و دستورالعمل‌ها برای این جوانان در راستای تربیت، آموزش، توانمندسازی برنامه ریزی و فعالیت‌های متنوعی تعریف و اجرا کرد.

وی در ادامه بر اهمیت توسعه زیرساخت‌های امدادی هلال احمر کردستان در مناطق کوهستانی و سخت‌گذر استان تأکید کرد.

دکتر پیام جلالی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان در ادامه این دیدار ضمن تبریک هفته هلال احمر به دکتر زارعی کوشا و جامعه بزرگ جمعیت هلال احمر در سراسر کشور، اظهار کرد: خوشبختانه ما در استان کردستان از پشتیبانی، حمایت دلسوزانه، حضور و سایه استاندار بر جمعیت هلال احمر برخورداریم.

وی افزود: در ایام هفته هلال احمر از تاریخ ۱۸ الی ۲۴ اردیبهشت به این مناسبت برنامه‌های متنوعی برگزار می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به گزارش مختصری از عملکرد یکساله جمعیت هلال احمر کردستان در ۴ حوزه عملیاتی افزود: در حوزه امداد و نجات، سال گذشته یکی از سال‌های ویژه جمعیت هلال احمر استان بوده است. از زمانی که هلال‌احمر استان به امداد جاده‌ای ورود کرده تا سال‌های گذشته، استان ۱۰ پایگاه امدادی داشته است و خوشبختانه با حمایت‌های بی نظیر استاندار و جناب آقای دکتر کولیوند و مسئولین استانی توانسته ایم ۶ پایگاه دیگر به امداد و نجات جاده‌ای اضافه نماییم و برای این ۶ پایگاه به کمک خیرین تجهیزات لازم فراهم شده و ان‌شاءالله بزودی شاهد افتتاحیه باشیم و در سال گذشته ۱۰۵ نفر از نجاتگران هلال احمر استان همزمان با سراسر کشور جذب شدند و همچنین در اربعین حسینی، امداد و نجات نوروزی و زمستانی هلال احمر استان فعالیت‌های چشمگیری داشته است.

جلالی با بیان اینکه حوزه آموزش، حوزه‌ای بسیار فعال و مورد نیاز امروز جامعه است، اظهار کرد: در سال گذشته ۱۳۶۰۹ مورد آموزش همگانی، ۷۹۲ آموزش امدادی نیرو‌های مسلح، ۱۰۵۶ نفر آموزش مبتنی بر نیاز‌های محلی و بیش از ۵۰ هزار نفر آموزش در نقاط مختلف استان برگزار شده است و همچنین خانه‌های هلال در استان که پایه عملیات امدادی است جهت توانمند سازی نیرو‌های محلی که در صورت وقوع حوادث، این افراد اقدامات امدادی لازم را تا رسیدن نیرو‌های امدادی انجام دهند، فعالیت دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان در ادامه به فعالیت حوزه درمان و توانبخشی، گفت: در مرکز فیزیوتراپی هلال‌احمر ۷۸۶ نفر در مرکز سقز و ۱۲۰۰ نفر در مرکز سنندج خدمات درمانی ارائه گردیده و همچنین در مرکز ارتوپدفنی سقز به ۱۴۰ نفر و در مرکز سنندج به ۵۲۵ نفر خدمات ارائه شده است و برای ۱۵۰۰ نفر از حجاج، واکسیناسیون و معاینات پزشکی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه داوطلبان، ۲۰ کاروان سلامت اجرا شده و همچنین ۶۰۰ بیمار از تجهیزات بانک امانات پزشکی بهره‌مند شدند و حدود ۴ میلیارد تومان کمک بلاعوض به بیماران نیازمند براساس مدارک پزشکی کمک شده است و در ایام نوروز سال جاری ۱۰۴۶ بسته بین نیازمندان توزیع شده است.

برچسب ها: کردستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار