رئیس آموزش وپرورش استثنایی کردستان گفت: مرحله استانی پانزدهمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان با نیاز‌های ویژه استان برگزار می‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۶۹۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۸ 14 May 2024

به گزارش تابناک کردستان، طالب محمدی، امروز سه شنبه (۲۵ اردیبهشت)، در گفتگو با ایسنا با اعلام این خبر اظهار کرد: مرحله استانی این مسابقات در رشته‌های فوتسال، آمادگی جسمانی ودوومیدانی با شرکت ۸۵ نفر از دانش آموزان با نیاز ویژه دختر و پسر برگزیده دوره‌های تحصیلی متوسطه دوره اول پیش حرفه‌ای و کار دانش خاص دوره دوم برگزار می‌شود.

محمدی گفت: مسابقات ورزشی دانش آموزان با نیاز‌های ویژه استان برای دانش آموزان دارای آسیب شنوایی، نیاز ویژه ذهنی و سندروم داون در رشته‌های فوتسال، آمادگی جسمانی و دوومیدانی ازتاریخ ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت ماه جاری به میزبانی شهرستان مریوان برگزار می‌شود.

وی افزود: تیم‌های ورزشی مدارس توکل ونوآوران (سنندج)، ادیب وستاره (مریوان)، شفاء (قروه)، تربیت (بانه)، سپیده (بیجار)، شهید رجایی (سقز)، احیاء (دهگلان) وبعثت (کامیاران) در این رقابت‌ها حضور دارند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان با مهم برشمردن ضرورت توجه به فعالیت بدنی و اجرای برنامه‌های پیشگیری از کم‌تحرکی دانش‌آموزان با نیاز ویژه، عنوان کرد: از این تعداد شرکت کننده ۱۵ نفر دختر و ۷۰ نفر پسر هستند که از ۱۰ مدرسه و هنرستان استثنایی از ۸ شهرستان برای شرکت در این مسابقات برگزیده شده‌اند.

محمدی با بیان اینکه در هدف‌های کلان سند تحول بنیادین آموزش وپرورش افزایش مشارکت واثربخشی همگانی به ویژه خانواده در تعالی نظام تعلیم وتربیت رسمی و عمومی مورد توجه جدی است، گفت: تربیت بدنی در تمام دوره‌های تحصیلی دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه با فراهم آوردن زمینه سلامت دانش آموزان مورد توجه است.

وی با تاکید بر تأثیر ورزش بر روحیه و یادگیری دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه افزود: ورزش علاوه بر ایجاد شور و نشاط، کاهش آثار سوء جسمانی و روانی ناشی از معلولیت به آن‌ها کمک می‌کند که مهارت‌های زندگی را یاد گرفته به سطح جامعه بیایند و توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارند.

محمدی با بیان اینکه برنامه مناسب فعالیت بدنی به دانش آموزان با نیاز‌های فرصت خواهد داد از لحاظ بدنی، مهارتی و روانی تربیت شده و یک زندگی فعال و سالم هنگام ورود به بزرگسالی داشته باشند، تصریح کرد: ورزش، بخش سازنده در برنامه‌های آموزشی مدارس با نیاز‌های ویژه می‌باشد و روشی برای تأمین سلامتی، نشاط و تعادل هیجانی و تربیت اجتماعی آنان است.

برچسب ها: کردستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار