فرماندە تیپ ۳۲٨ متحرک هجومی نزاجا گفت: فتح خرمشهر یکی ازحماسه‌های مهم دوران دفاع مقدس است.
کد خبر: ۱۱۶۸۲۴۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۳ 23 May 2024

به گزارش تابناک کردستان، سرهنگ بهمن عبدلی امروز (۲خرداد) در مراسمی کە به مناسبت فرارسیدن سالروز سوم خرداد آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت ایثار و پیروزی برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت رئیس جمهور محبوب و مردمی و هیئت همراه و سه تن از خلبانان نیروی هوایی اظهار کرد: فتح خرمشهر یکی از حماسه‌های مهم دوران دفاع مقدس است و این عملیات توسط نیرو‌های ارتش، سپاه و بسیج و با یک برنامه‌ریزی دقیق، منسجم و هدفمند انجام شد.

فرمانده تیپ ٣٢٨ متحرک هجومی نزاجا افزود: رزمندگان اسلام در جریان این عملیات توانستند خرمشهر را پس از ۱۹ ماه از چنگال نیرو‌های متجاوز آزاد کنند و دشمن را تا مرز‌های بین‌المللی عقب برانند.

وی، عملیات بیت‌المقدس را یکی از درخشان‌ترین عملیات‌ها در کارنامه نیرو‌های مسلح در طول دوران دفاع مقدس دانست و بیان کرد: دستاورد‌های نظامی و سیاسی این عملیات بسیار عظیم بود و به حق می‌توان گفت که با پایان گرفتن عملیات بیت المقدس، جنگ ایران و عراق وارد مرحله جدیدی شد، مرحله‌ای که عراق در وضعیت انفعالی و نیرو‌های مسلح ما در موضع قدرت نظامی قرار گرفتند به نحوی که استراتژی جنگ را تغییر داد.

سرهنگ بهمن عبدلی درباره فتح خرمشهر گفت: حماسه بزرگ آزادسازی خرمشهر نتیجه همدلی و هم‌افزایی نیرو‌های مسلح و حضور ملت غیور ایران در حراست از میهن اسلامی بود.

فرمانده تیپ ٣٢٨ متحرک هجومی نزاجا تصریح کرد: غرور آفرینان ایران اسلامی با توکل به خدا، اعتماد و اطمینانی که به نصرت‌های الهی داشتند و آن را از لِسان و چهره پر از امید و آرامش حضرت امام خمینی (ره) به ودیعه گرفته بودند، با همدلی و هم‌افزایی، برگی دیگر به اوراق زرین و پرافتخار کشور افزودند.

سرهنگ عبدلی در ادامه تاکید کرد: سوم خرداد یادآور آزادی خرمشهر نه فقط یک واقعه بزرگ تاریخی، بلکه پیروزی معجزه مانندی نصیب رزمندگان اسلام و مردم ایران شد که می‌توان از آن به اراده الهی بر آزادی خرمشهر یاد کرد.

وی افزود:در سراسر سال‌های پر افتخار دفاع مقدس، روز‌های بزرگی به ثبت رسیده است که عظمت و اهمیت آن همواره در اذهان باقی خواهد ماند و سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر در خلال جنگ تحمیلی نیز از همین افتخارات دوران هشت سال دفاع مقدس است.

فرمانده تیپ ٣٢٨ متحرک هجومی نزاجا در پایان مراسم اظهار کرد: فتح خرمشهر از لحاظ نظامی، به‌عنوان نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شناخته شد و بازتاب جهانی داشت.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمن جرات حضور در منطقه و تجاوز به خاک کشور ما را ندارد به این دلیل است که قبلا تجربه کرده و شکست خورده و افتخارات امروز ما نشأت گرفته از افتخار آفرینی‌های گذشته است.

برچسب ها: کردستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار