مدیرعامل آبفا کردستان در دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان؛
مدیرعامل آبفا کردستان در دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان گفت: در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهرنشین استان و ۸۰ درصد جمعیت روستایی استان زیر پوشش خدمات شرکت آبفا در حوزه تأمین آب شرب سالم و بهداشتی قرار دارند.
کد خبر: ۹۵۵۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳ 13 April 2021


به گزارش تابناک کردستان و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کردستان، مدیرعامل، معاونین مهندسی و توسعه آب و فاضلاب، مدیر حراست و مدیر روابط عمومی شرکت آبفا کردستان سه شنبه ۲۴ فروردین ماه به مناسبت ماه مبارک رمضان با نماینده، ولی فقیه در استان دیدار کردند.
در این جلسه در ابتدا مدیرعامل شرکت آبفا کردستان به ارائه گزارشی پیرامون فعالیت‌ها و خدمات این شرکت پرداخت و گفت: در حال حاضر این شرکت در ۳۷ شهر و ۱۶۷۰ روستای استان خدمات رسانی می‌کند که از این تعداد روستا ۱۱۰۰ روستا به شکل مستقیم زیر پوشش خدمات شرکت آبفا قرار دارند.
مهندس محمدحسین محمدی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد جمعیت شهرنشین استان زیر پوشش خدمات آب شرب قرار دارند، تصریح کرد: همچنین در بخش فاضلاب شهری، در حال حاضر ۹۶ درصد فاضلاب جمع آوری می‌گردد که این آمار در کشور به طور متوسط ۵۰ درصد می‌باشد و در این شاخص کردستان بالاترین رتبه را دارد.
وی خاطرنشان کرد: در بخش تصفیه فاضلاب شهری نیز ۸۰ درصد فاضلاب تصفیه می‌گردد که این شاخص در کشور به طور میانگین ۲۸ درصد می‌باشد و از این لحاظ نیز در رتبه‌های بالای کشور قرار داریم.
مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: ۸۰ درصد جمعیت روستایی استان زیر پوشش خدمات شرکت در بخش آب قرار دارند و برای ۲۰ درصد باقیمانده نیز که زیر پوشش شرکت آبفا نیستند از روش‌های دیگری برای تأمین آب استفاده می‌گردد.
مهندس محمدی با بیان اینکه سالیانه ۱۴۰ میلیون مترمکعب آب در استان استحصال، تصفیه و توزیع می‌شود، خاطرنشان کرد: در بخش اتفاقات داخل شهری نیز سال گذشته ۵۴۰۰ اتفاق در حوزه آب در استان رفع حادثه شد که میانگین زمان رفع حادثه نیز کمتر از ۶ ساعت بوده است.
وی در ادامه با یادآوری آغاز پروژه انتقال آب از سد آزاد به تصفیه خانه آب سنندج از زمستان سال گذشته گفت: این پروژه در حال حاضر ۴ تا ۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم با تکمیل این پروژه هم آب خام با کیفیتتر به تصفیه خانه منتقل شود و هم تأمین آب پایدار و بلندمدت برای شهر سنندج شکل عملیاتی به خود بگیرد.
مدیرعامل آبفا کردستان با اشاره به اقداماتی که برای جلوگیری از ورود فاضلاب روستایی به سد قشلاق سنندج انجام گرفته است، گفت: مهمترین مشکلی که در این زمینه وجود داشت ورود فاضلاب روستای سراب قامیش در ۲ کیلومتری سد به داخل این منبع آب خام شهر بود که در حال انتقال فاضلاب این روستا به تصفیه خانه فاضلاب شهر سنندج هستیم و این پروژه در ۲ فاز تعریف شده که فاز نخست آن به زودی به بهره برداری خواهد رسید.
 در ادامه این جلسه نماینده، ولی فقیه در استان کردستان با تبریک ماه رمضان ابراز امیدواری کرد همگان از برکات این ماه پرفیض و برکت بهره‌مند شوند.
حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی با اشاره به اینکه آب مایه حیات است، گفت: بخشی از این حیات ناظر بر جنبه مادی زندگی انسان بوده و بخش دیگر مرتبط با جنبه معنوی آن است و لذا می‌توان گفت آب معنویت دارد.
وی با تأکید بر حساسیت ارائه خدمات در بخش آب خاطرنشان کرد: شاید انسان‌ها بتوانند بدون سایر خدمات به زندگی ادامه بدهند، اما زندگی بدون آب امکان ندارد و لذا باید قدر این نعمت خدادادی که در اختیار ما قرار گرفته را بیشتر بدانیم.
نماینده، ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی روستا‌ها نیز از خدمات مناسبی در حوزه آب بهره‌مند شده اند، افزود: اگرچه برخی مشکلات وجود دارد، اما شرکت آبفا در حال تلاش برای رفع آن‌ها است و این موضوع جای تقدیر دارد و باید خوبی‌ها را هم دید.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار