مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ۱۲ سایت همراه اول در نقاط شهری استان احداث و راه‌اندازی می‌شود.
کد خبر: ۹۶۴۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱ 18 May 2021
به گزارش تابناک کردستان، دکتر آزاد حکمت صبح امروز سه شنبه در نشست با خبرنگاران رسانه‌ها با تبریک روز جهانی ارتباطات، نقش اطلاع‌رسانی رسانه‌ای را پررنگ‌تر دانست و اظهار داشت: اتحادیه جهانی مخابرات سرعت‌بخشی به شرایط دیجیتال در زمان تهدید را شعار سال عنوان کرده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان افزود: علی‌رغم تمامی محدودیت‌ها یک هزار و ۴۱۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در حوزه مخابرات استان کردستان انجام شد.

حکمت یادآوری کرد: در بخش سیستم‌های مخابراتی و توسعه سیار نیز سرمایه‌گذاری زیادی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در شبکه فیبرنوری با ۳۶ میلیارد ریال ۳۰ کیلومتر فیبرنوری شهری و ۴ کیلومتر بین‌شهری در استان انجام شده و به بهره‌برداری نهایی رسیده است.

حکمت تصریح کرد: سال گذشته ۷۰۲ پروزه مخابراتی در کردستان انجام شد و ۲۰۲ کیلومتر فیبرنوری روستایی اجرایی شد که در این زمینه حائز رتبه اول کشوری شدیم.

وی گفت: ۱۲۴ میلیارد کار در حوزه انتقال را یکی دیگر از اقدامات مخابرات در کردستان عنوان کرد که شامل زیرساخت‌ها از جمله پهنای باند دانست.

مدیر مخابرات منطقه کردستان، سرمایه‌گذاری ۱۰۵ میلیارد ریالی در سیستم‌های مخابراتی، ایجاد ۲۷ هزار و ۶۵۲ پورت مخابراتی، بروزرسانی ۶۷ مرکز روستایی و اقماری و سرمایه‌گذاری ۳۹ میلیارد ریالی در حوزه دیتا را هم بخشی از اقدامات مخابرات در کردستان ذکر کرد.

وی اضافه کرد: مصرف اینترنت استان در پیک مصرف را ۲۶ اینترنت عنوان کرد و گفت: برای اینکه مشکلی ایجاد نشود پهنای باند استان به ۳۰ گیگ افزایش یافته است و در صورتی که نیاز باشد تا ۵۰ درصد نیز افزایش خواهد یافت.

به گفته حکمت، توسعه اینترنت روستایی از وظایف مخابرات نیست، اما ۵۴۴ روستای استان دارای اینترنت ADSL هستند که به نظر جزو استان‌های اول کشور در این زمینه هستیم.

مدیر مخابرات منطقه کردستان اذعان داشت: در حد فاصل امسال نیز چهار روستای استان با ۳۹ میلیارد ریال اعتبار از اینترنت ADSL برخوردار شده‌اند و این روند ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: با بیش از یک هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری هم ۱۳۶ سایت روستایی و بین شهری استان ارتقا یافت.

به گفته حکمت، ۱۴۸ سایت اینترنت ۴G در نقاط شهری نیز ارتقا یافت که مردم بتوانند از اینترنت با کیفیت بالا برخوردار شوند چرا که در حال حاضر اکثر خدمات و کار‌ها در بستر اینترنت انجام می‌شود.

وی همچنین افزایش ۶ درصدی ایجاد دکل‌های مخابراتی، دایری بیش از ۱۵ هزار شماره تلفن ثابت، افزایش ۳۲ هزار و ۲۷۰ مشترک جدید اینترنت و ۲ هزار و ۹۹ FTTH

حکمت افزود: در مجموع طی سال گذشته، ظرفیت پهنای باند اینترنت ۱۰۴ درصد، دایری تلفن ثابت ۵۲ درصد و تعداد مشترکین فعال اینترنت ۳۹ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: مخابرات کردستان در توسعه فیبرنوری روستایی، دایری تلفن ثابت، در پروژه‌های توسعه و نگهداری سیار و افزایش پهنای باند اینترنت حائز رتبه اول و حوزه‌های روابط عمومی، نظام پیشنهادات، تجاری و بازرسی رتبه سوم کشوری دارد.

حکمت یادآوری کرد: از سال ۸۴ تاکنون نرخ تعرفه‌های مخابراتی افزایش پیدا نکرده و اکنون هزینه‌ها و درامد‌های مخابراتی با هم همخوانی ندارد در حالیکه هزینه‌ها به نسبت گذشته افزایش قابل‌توجهی داشته است.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار