رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان کردستان گفت: دانش آموز استثنایی مدال نقره مسابقات جودو قهرمانی کردستان را کسب کرد.
کد خبر: ۱۱۶۶۴۶۷
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۴ 11 May 2024

به گزارش تابناک کردستان، طالب محمدی، امروز شنبه ۲۲ اردیبهشت در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: دانش آموز توانمند استثنایی در رقابت‌های جودو انتخابی جوانان استان خوش درخشید و مدال نقره را بر گردن آویخت.

محمدی عنوان کرد: پیمان امینی دانش‌آموز نیاز ویژه ذهنی پایه دهم دوره کار دانش خاص در هنرستان نوآوران سنندج است که با تلاش و پشتکار موفق به کسب این مهم شد و با صرف فعل خواستن توانستن است، حائز این افتخارآفرینی برای دانش‌آموزان استثنایی استان شد.

وی افزود: این دوره از رقابت‌ها در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه جاری و با شرکت ۱۵ تیم و به میزبانی شهرستان سقز برگزار شد.

محمدی ادامه داد: امینی ورزشکار با استعداد و آینده داری است که فنون ورزشی را از مراحل پایه با موفقیت طی کرده و امید است با عضویت در تیم ملی کشور بتواند افتخارات دیگری هم کسب کند.

وی افزود: این دانش آموز توانمند همچنین در رشته درودگری هفدهمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان استثنایی در سال ۱۴۰۱ موفق به کسب رتبه اول کشوری شد.

رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان افزود: از طریق تربیت‌بدنی دانش‌آموز دارای نیاز ویژه یاد می‌گیرد با افرادی که با او در ارتباط هستند روابط بهینه و مؤثری داشته باشد و به سازگاری بهتر و خودکفایی در روابط اجتماعی دست یابد.

وی با بیان اینکه گستره ورزش تنها محدود به سلامت و شادابی جسم نیست، یادآور شد: انجام فعالیت‌های منظم و مستمر ورزشی باعث کسب اعتماد به نفس، کاهش فشار‌های روانی، افزایش احساس سودمندی، تقویت دقت و تمرکز دانش آموزان با نیاز‌های ویژه می‌شود.

محمدی با بیان اینکه برنامه مناسب فعالیت بدنی به دانش آموزان با نیاز‌های ویژه فرصت خواهد داد از لحاظ بدنی، مهارتی و روانی تربیت شده و یک زندگی فعال و سالم هنگام ورود به بزرگسالی داشته باشند؛ تصریح کرد: ورزش، بخش سازنده در برنامه‌های آموزشی مدارس با نیاز‌های ویژه می‌باشد و روشی برای تأمین سلامتی، نشاط و تعادل هیجانی و تربیت اجتماعی آنان است.

وی در پایان کسب این موفقیت ارزشمند را به جامعه معلولان، کلیه دست‌اندرکاران امر و دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه استان تبریک گفت و از تلاش و زحمات اقبال خانی مدیرمدرسه و کلیه معلمان و عوامل اجرایی متوسطه دوره دوم کار دانش خاص نوآوران سنندج تقدیر و تشکر کرد.

برچسب ها: کردستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار