مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان گفت: طی یک تفاهم نامه با بخش خصوصی مقرر است ۱۹۰ هزار چراغ روشنایی معابر در سطح شهر‌ها و روستا‌های استان به چراغ‌های فوق کم مصرف LED تبدیل شود.
کد خبر: ۱۰۳۲۹۸۲
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷ 09 March 2022
به گزارش تابناک کردستان، هیوا لهونیان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از اجرای طرح بزرگ بهبود و ارتقاء عملکرد روشنایی معابر با استفاده از لامپ‌های LED در استان کردستان خبر داد.

وی افزود: در کنار طرح‌های زیرساختی گسترده‌ای که به منظور افزایش پایداری و ارتقاء عملکرد شبکه توزیع برق در کردستان اجرا می‌شود پروژه تعویض چراغ‌های روشنایی بخار جیوه با لامپ‌های فوق کم مصرف LED نیز با هدف مدیریت مصرف بار در استان به اجرا در می‌آید.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به اینکه این طرح با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام خواهد شد، گفت: استان کردستان دارای بیش از۱۹۰ هزار دستگاه روشنایی معابر در سطح شهر و روستا است که در قالب یک تفاهم نامه قرار است همه آن‌ها بهینه سازی شوند.

لهونیان با اشاره به اینکه این طرح در سطح تمام شهر‌ها و روستا‌های استان اجرا می‌شود، بیان کرد: منظور از ارتقاء عملکرد، جایگزینی سیستم‌های روشنایی کم مصرف با تجهیزات پرمصرف فعلی با هدف کاهش مصرف انرژی، کاهش تولید گاز‌های گلخانه‌ای در مقیاس کلان، کاهش آلودگی‌های زیست محیطی و در نهایت کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی می‌باشد.

وی گفت: در مجموع بیش از ۱۹۰ هزار چراغ روشنایی معابر در سطح شهر‌ها و روستا‌های استان وجود دارد که ۱۰۸ هزارچراغ آن در شهر‌ها و ۸۲ هزار چراغ نیز در سطح روستا‌ها قرارگرفته است.

لهونیان با اشاره به اینکه لامپ‌های LED که قرار است برای روشنایی معابر استفاده شود، ۴۰ وات مصرف دارند در حالی که نوع قدیمی آن ۱۲۵ وات مصرف دارد، اظهار داشت: زمان مستهلک شدن این لامپ‌ها ۸ تا ۱۱ ماه است و بیش از ۳۰ تا ۵۰ هزار ساعت کار می‌کند.

شایان ذکر است با توجه به درجه حفاظت بالای لامپ‌های LED، این نوع از لامپ‌ها بر اساس تکنولوژی‌های جدید طراحی و تهیه شده و به همین سبب به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند و از کیفیت روشنایی بالاتری نیز برخوردارند.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار