مسوول برق‌های غیرمجاز و پیشگیری از سرقت تجهیزات شبکه توزیع برق کردستان گفت: ۲۶۴ دستگاه ماینر(ارز دیجیتال) و ۷۶ دستگاه پاور غیرمجاز با همکاری مراجع قضایی و انتظامی در استان کشف و ضبط شد.
کد خبر: ۹۷۶۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۵ 05 July 2021
به گزارش تابناک کردستان، پیمان زارعی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران به مصرف تقریبی هر دستگاه ماینر اشاره کرد و افزود: میزان برق مصرفی این تعداد ماینر کشف شده به حدود ۹۰۰ کیلو وات می‌رسد که معادل مصرف برق حدود ۶۰۰ واحد مسکونی در سال است.

وی ادامه داد: با توجه به عدد به دست آمده می‌توان دریافت که استخراج غیرقانونی رمز ارز‌ها چه لطمه‌های جبران ناپذیری به شبکه‌های توزیع برق استان می‌رساند و باعث کمبود برق و خاموشی‌های پی در پی و صدمه به تجهیزات و وسایل برقی مشترکین می‌شود.

مسوول برق‌های غیرمجاز و پیشگیری از سرقت تجهیزات شبکه توزیع برق کردستان عنوان کرد: در حال حاضر میزان انرژی موردنیاز برای استخراج یک واحد بیت کوین بیش از ۳۰۰ مگاوات ساعت است در همین راستا شرکت توزیع نیروی برق کردستان با همکاری مراجع قضایی و انتظامی و با برنامه ریزی‌های مدون و گشت‌های محسوس و نامحسوس سعی بر کشف تمام ماینر‌های غیرمجاز در استان را دارد.

وی اضافه کرد: با کشف و ضبط این دستگاه‌ها با مشترکین متخلف برابر قانون برخورد‌های جدی توسط مراجع قضایی می‌شود و علاوه بر قطع برق و اعمال جریمه‌های سنگین برای آنها، وصل برق منوط به پرداخت جریمه خواهد بود.

زارعی گفت: تاکنون قریب به ۸۰۰ دستگاه ماینر غیرمجاز کشف و ضبط شده که معادل قریب به ۲ هزار و ۵۰۰ کیلووات برق مصرفی در استان است.

وی یادآور شد: فعالیت‌های نظارتی و بازرسی‌های مداوم به منظور شناسایی مزارع غیرمجاز استخراج رمز ارز‌ها در کل استان در ابتدای سال جاری شروع شده است و همواره نظارت و پیگیری‌ها با همکاری مردم و دستگاه‌های انتظامی و قضایی ادامه خواهد داشت تا با متخلفان برابر قانون برخورد شود.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین